Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Známy lekár nám povedal, ako liečiť diskopatiu bez liekov a operácie. Cvičenia na chrbticu

Liečenie diskopatie bez liekov a operácie: cvičenia na chrbticu podľa Shamila Alyautdinova.

S frázou „diskopatia“ sa nestretávame každý deň. Aby sme pochopili, čo toto slovo znamená, musíme sa pozrieť do anatómie. Medzistavcové platničky sú malé vankúšiky medzi stavcami, od nich závisí mobilita, pružnosť a pevnosť chrbtice.

medzistavcových prietrž

Diskopatia je poškodenie medzistavcovej platničky/disku. Disk je fibrózne teleso tvorené hlavne z kolagénových vláken. Jadro disku je tekuté, keďže ho tvoria častice schopné naviazať na seba pomerne veľký objem vody.

Cez medzeru vyteká z jadra tekutina, ktorá zoviera nervy miechy. Samotná platnička pod tlakom vytvára tzv. Balónik, ktorý vyčnieva z chrbtice. Takto vzniká v tele diskopatia.

Shamil Alyautdinov ako 30-ročný čelil tejto vážnej chorobe, ale nevzdával sa a začal sa venovať svojmu zdraviu. Tak sformuloval komplex cvičení, ktoré tak povediac ho postavili na nohy (hoci ho lekári považovali za invalida).

Cvičenie pre chrbát a chrbticu

Diskopatia sa nevyznačuje len bolesťou v chrbte, ale sprevádza ju celý rad iných symptómov, ktoré by sme si mysleli, že stým vôbec nesúvisia : bolesť hlavy, problémy so žalúdkom, obličkami, s pečeňou.

medzistavcových prietrž

Pruh možno odstrániť dvoma spôsobmi: chirurgicky alebo špeciálnym cvičením. Po podrobnom štúdiu chrbtice a príčiny spôsobujúcej diskopatiu, Shamil si vybral druhú možnosť.

odstránenie medzistavcovej prietrže

Pozrite si video, v ktorom známy náboženský činiteľ hovorí o jeho uzdravení a ukazuje cvičenia na liečenie diskopatie.

Je nutné povedať, že tieto cviky sú individuálne, preto pred začatím cvičenia je potrebné sa poradiť s lekárom.

Podeľ sa s článkom, možno tým niekomu pomôžeš.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit