Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Ako zmierniť napätie v chrbte, krížoch a hlave? Túto techniku ma naučil známy terapeut a funguje! Naučte sa ju aj vy z pohodlia domova

Ak chcete vysokokvalitnú masáž celého tela, nemusíte ísť nevyhnutne k profesionálovi. Je len potrebné, aby ste sa naučili základné techniky, ktoré umožňujú premasírovať telo a nepoškodiť zdravie. Táto masáž bude trvať približne 30-40 minút.

Počas toho venujte veľkú pozornosť problémovým oblastiam a doprajte im viac času na masírovanie. Masáž vykonávajte v poradí, ktorá je uvedená v článku, pretože len vtedy vám prinesie maximálny úžitok.

Technika masáže v domácich podmienkach

  1. Chodidlá a lýtka

Začnite s relaxačnou kúrou nôh: palcami na rukách si jemne pomasírujte túto oblasť. Pohyby by mali byť trochu miesivý, no bez akéhokoľvek fanatizmu, inak si môžete ublúžiť. Pozornosť venujte aj vašim prstom a zľahka si každý jeden povytiahnite. Tento postup pomôže zmierniť napätie. Lýtka masírujte, ako je uvedené na obrázku a prechádzajte až ku stehnám – dôkladne roztierajte kožu.

правильный массаж в домашних условиях

  1. Kríže

Táto oblasť je dostatočne veľká, preto začnite v oblasti zadku. Pomocou hladiacich pohybov a tlačením si masírujte kríže intenzívnymi spôsobom. Dôkladne rozmasírujte svaly chrbtice s hánkami na rukách a ukončite to vytriasaním a hladením .

правильный массаж в домашних условиях

  1. Lopatky

K masáži lopatiek je potrebné prejsť až po celkovej masáži pristavcových svalov. Začnite trením kože štyrmi vankúšikmi prstov. Masírujte si mäkké tkanivá a vyhýbajte sa oblasti kĺbov. Zamerajte sa aj na prehĺbeninu medzi kľúčnou kosťou a lopatkou.

правильный массаж в домашних условиях

  1. Krk a ramená

Tento trik pomôže zmierniť napätie v ramenných kĺbov. Opýtajte sa svojho partnera, aby roztvoril päsť a niekoľko krát za sebou vám stláčal zadnú časť krku, a precha’dzal okolo ramien a zároveň s palcom sa zabáral do tela. Tento pohyb nech urobí na ľavej a pravej časti krku.

правильный массаж в домашних условиях

5. Hlava

Roztiahnite si prsty naširoko a palce dajte na čelo svojho partnera. Ostatnými prstami vykonávajte masážny pohyb na povrchu hlavy. Potom vankúšikmi prstov poklepkávajte a masáž hlavy zavŕšte hladkaním.

правильный массаж в домашних условиях

Venujte milovanému človeku nezabudnuteľný zážitok a urobte mu relaxačnú masáž. Tento postup odstráni napätie, stuhnutie a postupne človeka rozveselí aj po náročnom dni.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit