Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Ženy po 40-tke majte sa na pozore. Vo vašom veku sa vaše úplne mení. Toto musíte robiť, aby ste boli zdravé a krásne

Telo zrelej ženy sa líši od tých mladých a preto je potrebné si upraviť stravovacie návyky, pretože aj tie vplývajú na vyšší vek. Ak chcete vedieť prečo a ako na to, pokračujte v čítaní!

Po 40. roku života dochádza ku zmenám v hormonálnej hladiny. Z tohto dôvodu sa mení aj stav pokožky, metabolizmu a nervového systému. Ak chcete schudnúť, musíte nielen jesť menšie porcie, ale aj zmeniť svoj jedálniček.

Začnú sa vyskytovať problémy s črevami, pretože ich elasticita sa znižuje a ľudí často trápia zápchy alebo nadúvanie. Aby ste sa tomu vyhli, opäť je nutné dodržiavať správnu životosprávu.

Všeobecne platí, že ak chcete efektívne schudnúť a starať sa o celkový stav vášho tela, mali by ste postupovať podľa nasledujúcich pokynov.

  1. Dávajte si pozor na proteíny mliečneho a rastlinného pôvodu. Množstvo mäsa by sa malo vekom znižovať, pretože spôsobuje zhoršenie trávenia. Preto do svojho menu pridajte tvaroh, syr a šampiňóny. V prípade, že sa mäsa nechcete vzdať, zvoľte radšej také, na ktorom je menej tuku, napríklad králičie alebo kuracie.
  1. Pite vodu ihneď po prebudení a medzi prestávkami počas jedenia. Doprajte si aj kávu, ale nie viac ako jednu šálku denne.
  1. Vyhýbajte sa sladkým limonádam, rýchlemu občerstveniu a múčnym jedlám. Sladké pečivo, cukor – rýchle sacharidy, ktoré sa v tele rýchlo rozkladajú a premieňajú na tuk.
  1. Ak sa vám nedarí vzdať sa nezdravého jedla lusknutím prstov, môžete si ho dopriať raz denne. Odborníci na výživu radia, aby ste tento nezdravý výrobok skonzumovali ešte v prvej polovici dňa a mal by byť bohatý na vlákninu. Napríklad, také jablko v karameli či celozrnné pečivo s tenkou vrstvou marmelády poteší každú sladkú dušu.
  1. Orientujte sa na sezam, pretože obsahuje fytoestrogény – rastlinné analógy ženských pohlavných hormónov. Tieto semienka pomáhajú regulovať metabolizmus a znižujú hladinu škodlivého cholesterolu. Konzumujte nie viac ako 3 čajové lyžičky denne.
  1. Vyhýbajte sa alkoholu, ak chcete byť štíhla a mať črevá, ktoré budú fungovať ako hodinky. Na dovolenke si však môžete dopriať 1 pohár suchého červeného vína.
  1. Tučné morské ryby patria medzi najlepšie produkty pre ženy po 40-tke. Polynenásytené tuky, ktoré sa v nich nachádzajú, chránia cievy, zlepšujú pamäť, vlasy a vaša pokožka dostane tú správnu farbu.
  1. Čo je to stravovanie prostredníctvom menších porcií jedál? Je to konzumácia malých jedál každé 2 až 3 hodiny. Nebudete mať čas na hladovanie a zrýchlite svoj metabolizmus. Spočiatku to môže byť nepríjemné, ak na to nie ste zvyknuté. Hlavné v tom prípade, keď ste celý deň nejedli nič a večer si doprajete všetko jedlo sveta.

 

Postupujte podľa týchto pravidiel v každom veku, budete sa cítiť mlado a hlavne zdravo! Zabudnete na pocit ťažkého žalúdka a nadváhy. Skúste to, je to jednoduché!

zdroj: sovkusom.ru dewiibatwoman.blogspot.sk

Tiez sa Vam moze pacit