Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Ženšen – zázrak prírody, ktorý vám zaručene pomôže v spálni.

Na čo všetko ženšen pomáha?

Táto bylina rastie najčastejšie v juhovýchodnej až východnej oblasti Ázie, napríklad v Číne, Japonsku alebo Thajsku. Hoci ide o všeliečivú rastlinu, ktorá sa využívala aj v minulosti na tomto kontinente na naozaj rozličné účinky, ukazuje sa, že práve ako prírodný prostriedok na podporu potencie je ženšen mimoriadne efektívny.
Okrem toho, že podporuje erekciu a zvyšuje libido, čiže chuť na sex, má aj nasledujúce účinky na zdravie:

  • pomáha pri strese, depresii, fyzickej námahe a na regeneráciu svalov
  • upravuje metabolizmus tukov
  • pomáha pri neurologických problémoch
  • tlmí chronické zápaly alebo alergie
  • pomáha aj pri kŕčových žilách a hemoroidoch

Skvelý na povzbudenie!

Áno, ženšen je doslova životabudič a aj preto sa používa na zvýšenie sústredenosti a zlepšenie pamäte či iných kognitívnych funkcií. Najmä jeho sušený koreň obsahuje látky, ktoré majú povzbudzujúce účinky a sú lepšie ako napríklad káva, čaj, nikotín a rozhodne lepšie a zdravšie ako energetické nápoje.
Ženšen sa teda užíva napríklad nielen pri problémoch srdcovocievneho alebo neurologického charakteru ako podporný prostriedok, ale aj vtedy, ak potrebujete novú energiu a „vzpružiť“. Efekt sa využíva samozrejme aj pri podpore potencie, erekcie a libida – samozrejme, nemusíte to preháňať a napríklad piť čaj zo ženšenu ráno, na obed aj večer 🙂

Pohodlným patrí svet

Ako si ženšen zaobstarať? Nuž, máte na výber viacero foriem a pokiaľ sa vám nechce rastlinu pestovať v kvetináči alebo na záhrade, môžete skúsiť pohodlnejšie riešenie – kúpiť si už hotové prípravky, najčastejšie s výťažkom z jej koreňa. Populárny je už spomínaný čaj alebo sušená forma, z ktorej si potom môžete spraviť vývar.
Nás zaujal najviac „moderný“ ženšen – tablety ako výživové doplnky. Takýmto spôsobom sa predáva rastlina ako afrodiziakum a to voľne cez internet bez nutnosti nejakého lekárskeho predpisu či receptu.
Netreba ale zabúdať ani na to, že nedostatok chuti na sex je obvykle len následkom iných príčin. Medzi ne okrem uponáhľaného životného štýlu patrí aj zlá životospráva plná ťažkých a mastných jedál. Ak chcete získať novú energiu do života a obnoviť svoju potenciu, sústreďte sa tiež na tento faktor. Odporúčame začať s odľahčením a očistou organizmu zmenou jedálnička!

Tiez sa Vam moze pacit