Zdravé recepty

Zázračná domáca kúra pre posilnenie imunity: Zlatá zmes na jeseň a zimu bez chorôb!

Zlatá jeseň prináša okrem krásnych prírodných scenérií aj mnohé nástrahy pre naše zdravie. Veľké teplotné rozdiely počas dňa môžu dať našej imunite poriadne zabrať. Ak k tomu pridáme prácu v kolektíve a každodenné cestovanie preplnenou hromadnou dopravou, získame skvelú kombináciu pre jesennú virózu. Práve v tomto ročnom období je potrebnejšie, ako kedykoľvek inokedy počas roka, aby sme mali dostatočnú obranyschopnosť.

Tekvicová kúra na posilnenie imunity

Tekvica je jedným z najobľúbenejších jesenných plodov. Je bohatá na vitamíny C, B, A a železo. Táto zelenina pomáha tiež posilňovať cievy, upravuje trávenie, zmierňuje nespavosť a zlepšuje celkovú fyzickú kondíciu. V kombinácií s ďalšími silnými surovinami – citrónom, zázvorom a medom však získate neprekonateľného pomocníka v boji proti nepríjemným chorobám. Okrem toho môžete túto zmes použiť aj ako chutnú omáčku na palacinky alebo chlebík.

Potrebujeme:

200 g medu
300 g tekvice
1 citrón
Koreň zázvoru (3-4 cm)

Postup:

Citrón dôkladne umyjeme, odstránime jadierka a nakrájame na štvrtinky (prípadne môžeme odstrániť šupku, aby sme citrón zbavili horkosti).

Tekvicu ošúpeme , odstránime jadierka a nakrájame na menšie kúsky. Rovnako aj zázvor ošúpeme a nakrájame nadrobno. Tekvicu, citrón a zázvor rozmixujeme mixérom na jemnú zmes. Pridáme med, dôkladne premiešame a máme hotovo.

Tekvicovú zmes skladujeme v chladničke v uzatvárateľnej nádobe. Pre posilnenie imunity a zlepšenie zdravie užívame 1 lyžicu zmesi 30 minút pred jedlom 3x denne.

zdroj: sovkusom

Tiez sa Vam moze pacit