Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Vyskúšala som túto masku na tvár a omladla som o pár rokov. Nikto ma z rodiny skoro nespoznal

Nie je žiadnym tajomstvom, že na to, aby pokožka zostala krásna, upravená a mladistvá, je potrebné použiť masku na tvár. Za najobľúbenejší prostriedok pre starostlivosť o pleť sa považuje obyčajná maska zo slepačích vajec. Bielka majú schopnosť očistiť a napnúť kožu. Žĺtok je skvelým zdrojom lecitínu, ktorý hydratuje a vyživuje. Vajíčka okrem iného obsahujú vitamíny A, B, D a práve tie sú zodpovedné za dlhodobejší mladistvý stav kože. Táto maska je vhodná pre všetkých, bez ohľadu na vek.

Čo na to potrebujete?

  • 1 vajce
  • Papierové obrúsky
  • Štetec
  • Vidličku
  • 2 misky

Postup:

  1. Oddeľte žĺtok od bielka a dajte ich samostatne do misiek. Bielko dôkladne vymiešajte pomocou vidličky.

желток и белок

  1. Na očistenú tvár si pomocou štetca naneste bielko.

белок на лице

  1. Papierový obrúsok si nastrihajte na pásiky a aplikujte ich na tvár (pokryte celú tvár). Naneste na tvár ďalšiu vrstvu bielka, ale nepreháňajte to, aby maska dobre vyschla.
  1. Po 20-30 minútach obrúsok stvrdne. Prichyťte pásik pod bradou a rýchlym pohybom ho vytiahnite smerom nahor (takto pokračujte so všetkými pásikmi). Nemusí to byť veľmi príjemné, ale ak chcete dosiahnuť dobrý výsledok, iná cesta neexistuje.

яичная маска

  1. Rozmiešajte si žĺtok a aplikujte ho na pokožku. Môžete k nemu pridať aj pár kvapiek olivového oleja. Po 10 minútach tvár umyte teplou vodou.

S výsledkom budete určite príjemne prekvapení!

zdroj: sovkusom.ru

Tiez sa Vam moze pacit