Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Voda s citrónom nalačno? Pozrite, čo sa stane!

Výhody ráno vypitej vody hneď nalačno sa nám zdajú povedomé, však? Zdravý účinok ráno vypitého pohára teplej vody s citrónom je po celom svete známe. Tento nápoj sa stal populárnym preto, lebo má mnoho zdravotných výhod pre ľudský organizmus. Citrónová voda nie je len dokonalým spôsobom, ako uhasiť smäd, ale obohacuje telo aj vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami.

Odstraňuje prebytočne toxíny a zlepšuje trávenie

Citrón je plný elektrolytov, obsahuje horčík, vápnik a draslík, ktoré zabezpečia hydratáciu tela. Zlepšuje funkciu tráviaceho systému a tiež pomáha pri čistení organizmu od všetkých prebytočných toxínov a odpadu, ktoré ostali v tráviacom trakte. Jeden pohár citrónovej vody pred raňajkami nám zabezpečí hydratáciu, môže zlepšiť trávenie, vďaka tomu, že kyselina citrónová reaguje s inými enzýmami a reguluje chuť do jedla. Citrónová voda má aj detoxikačné účinky, čoho príčinou je jej horkosť. Citrón totiž môže aktivovať žlč, ktorá pomáha urýchliť proces spaľovania tukov a odstrániť toxíny rozpustené v tukoch.

Obsahuje antioxidanty, ktoré chránia náš imunitný systém

Citrón čistí aj pečeň, tvorí sa vďaka nemu viacej enzýmov, dôsledkom čoho sa pečeň ľahšie zbavuje toxínov. Má aj protizápalový účinok, pomáha pri infekciách hrdla, bolesti v krku a zápalu mandlí. Antioxidanty, ktoré citrón obsahuje, chránia imunitný systém a sú preto nevyhnutnými pre správne fungovanie metabolizmu. Depresia a úzkosť sa často vyvíja z dôsledku nízkej hladiny draslíka v krvi, nervový systém preto potrebuje dostatok draslíka, ktorý citrón obsahuje. Čistí krv, krvné cievy a tepny.

Citrónová kôra pre lepší účinok

Okrem citrónovej šťavy je odporúčané pridať nejaké množstvo citrónovej kôry, detoxikačné vlastnosti citrónu totiž pochádzajú z flavonoidov, ktoré obsahuje jeho kôra. Stačí pol lyžičky citrónovej kôry, a zvýši sa účinok tohto zdravého nápoja. Ak ste ešte nezačali s týmto zdravým zvykom, potom je to načase!

Začnite piť citrónovú vodu nalačno aj vy a budete sa cítiť plný energie.

Tiez sa Vam moze pacit