Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Vitamínové bomby na zimu. Tieto nádoby zdravia vám pomôžu zabudnúť na prechladnutie či chorobu

V zime, alebo v dobe zmeny počasia sa každý zamyslí nad tým, ako by si posilnil imunitný systém. Užívaním tabletiek nie je ten najrozumnejší spôsob na upevnenie imunity, oni môžu pomôcť, ale aj ešte viac oslabiť.

Odporúčame Vám osvedčený recept na tradičnú medicínu. Tieto dva recepty pre podporu imunity v chladnom období sú vhodné pre dospelých i deti.

sdvdfvdfbfg

Vitamínová zmes

  1. Zomeľte na mlynčeku na mäso ½ pohára hrozienok, 1 pohár vlašských orechov, ½ pohára mandli (alebo píniových orieškov) a kôru z dvoch citrónov. Samotné citróny vyžmýkajte do masy. Pridajte 150 g medu, ½ pohára sušených marhúľ a ½ pohára sušených sliviek. Zmes dajte odležať na 1 – 2 dní na tmavé miesto. Potom zmes dajte do chladničky. Dospelí môžu užívať 1-2 polievkové lyžice 3x denne, deti do troch rokov 1 čajovú lyžičku 2x denne.
  1. Budete potrebovať 200 g sušených marhúľ, 200 g sušených sliviek, 200 g fíg, 200 g vlašských orechov, 200 g hrozienok, 200 g medu, 1 citrón, 50 ml koňaku. Sušené plody a citrón pomeľte na mlynčeku na mäso. Celú zmes zalejte medom a koňakom. Nádobu so zmesou vložte do chladničky. Užívajte 1 polievkovú lyžicu pred jedlom.

Tieto zmesi vám pomôžu posilniť imunitný systém. Urobte si ich doma a zabudnite na prechladnutie na celú zimu. Podeľte sa o tieto recepty so svojou rodinou, nech sa aj oni starajú o svoje zdravie.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit