Zaujímavosti

Vírusom sa nakazil aj poslanec na východe, bol na lyžovačke a ochrankár na bratislavskom letisku. Mohli prísť do kontaktu s desiatkami ľudí

Prvý potvrdený prípad ochorenia koronavírus v Prešovskom kraji zaznamenali v sobotu v meste Giraltovce. Pozitívne testovaným bol poslanec mestského zastupiteľstva, ktorý mal byť v období jarných prázdnin na lyžovačke v Rakúsku.

V karanténe sú kolegovia aj primátor

Keďže začiatkom tohto týždňa sa zúčastnil aj na zasadnutí mestského zastupiteľstva, mestský úrad ostane od pondelka zatvorený. Väčšina jeho pracovníkov a poslancov, ktorí prišli s infikovaným do kontaktu, totiž musí ostať v domácej karanténe. V nej je aj infikovaný mestský poslanec. Potvrdil to primátor mesta Giraltovce Ján Rubis.

Ochrankár z bratislavského letiska

Ďalším nakazeným by mal byť ochrankár z bratislavského letiska. Nepôsobil v časti, kde prechádzajú bežní cestujúci, ale pracoval na vstupe do letovej zóny, ktorou denne prejdú technici, elektrikári, údržbári a ďalší zamestnanci. Celkovo pritom by ich mohlo byť až 200.

„Môžeme potvrdiť, že zamestnanec vlastnej ochrany letiska mal včera pozitívne potvrdený test na ochorenie COVID-19. Jeho príznaky boli mierne, mal mierne zvýšenú horúčku, ďalšie symptómy sa neprejavili. Cestovateľskú anamnézu nemá. Spolu so svojou rodinou sa nachádza v domácej karanténe. V domácej karanténe sú aj zamestnanci, ktorí s ním boli v kontakte. Bezprostredne po ošetrení zamestnanca boli priestory dezinfikované a následne uzatvorené. Informovaní boli zamestnanci letiska aj externé subjekty pôsobiace na letisku,“ uviedla pre TV Markíza hovokyňa letiska M.R. Štefánika Veronika Ševčíková.

Tiez sa Vam moze pacit