Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Viete prečo sú japonské ženy take štíhle, nemajú vrásky a prečo žijú tak dlho? Prezradíme vám ich tajomstvo!

Za posledných 25 rokov držali japonské ženy rekord ako najdlhšie žijúce ženy na celom svete. Priemerná dĺžka života týchto žien je 84 rokov!

Napriek tomu, že žijú dlhšie ako všetky ostatné ženy na svete, zdá sa, že japonské ženy vyzerajú najmladšie a nejako sa im darí odolávať prirodzenému procesu starnutia. Našťastie, môžete konečne aj vy vyskúšať ich tajomstvo dlhovekosti a krásy!

Kniha „Japonské ženy nikdy nebudú staré ani tučné„, japonskej spisovateľky Naomi Moriyama odhaľuje tajomstvá japonskej kuchyne a liekov na to, aby zostali mladé a zdravé.

Tvrdí, že tradičná japonská kuchyňa používa potraviny, ktoré zabraňujú starnutiu, zdravotným problémom a prírastku hmotnosti. Denná konzumácia týchto potravín, ako sú ovocie, ryža, ryby, morské riasy, zelenina, zelený čaj a sója, vedie k prevencii starnutia.

Japonci pravidelne konzumujú domáce jedlá, ktoré zahŕňajú polievku, ovocie, ryby na grile, misku ryže, varenú zeleninu a zelený čaj.

Konzumácia rýb u nich predsatvuje až 10% konzumácie rýb na celom svete.

Moriyama tiež tvrdí, že japonské deti sa od veľmi mladého veku učia pravidlá zdravej výživy a ako pomaly jesť. Tiež je každé jedlo podávané oddelene a tak ľudia nemajú možnosť jesť obrovské porcie alebo plné misky. Táto kuchyňa je celkom jednoduchá a jedlá sú vždy pripravované pomaly, zvyčajne varené alebo grilované.

Namiesto chleba sa u nich je vždy ryža. To je ten najväčší rozdiel medzi ich a našou kultúrou.

Japonci veria, že raňajky sú základným denným jedlom a pozostávajú z mnohých jedál a nápojov, ako sú ryby, omeleta, polievka, tofu, morské riasy, dusená ryža, mladý cesnak a zelený čaj.

Vyhýbajú sa cukrovaným jedlám a ak sú podávané, vždy si zoberú len malú časť. Ženy si sú vedomé negatívnym účinkom pri príjme sladkých potravín, ako sú koláče, zmrzlina a čokoláda, na celkové zdravie.

Záver autora na konci knihy vysvetľuje význam telesnej aktivity:

,,V Japonsku je cvičenie súčasťou každodennej rutiny a na udržanie zdravého životného štýlu vykonávajú cyklistiku, turistiky alebo chodia na časté prechádzky.“

Tiez sa Vam moze pacit