Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Vedecky potvrdené: Recept na zázvorový čaj, s ktorým zaručene schudnete.

Koreň zázvoru je typický svojou ostrou príjemnou chuťou. Okrem toho však má pre vás aj mnohé zdravotné účinky.

Jedným z takýchto účinkov je aj jeho schopnosť pozitívne vplývať na udržiavanie správnej váhy a dokonca aj priamo vyvolať chudnutie. Dobré výsledky dosahuje hlavne pri snahách o zhodenie brušného tuku.

Podľa starovekého indického učenia Ayurvedy, pravidelná konzumácia zázvoru spoľahlivo udržuje telesnú váhu pod kontrolou. Súčasné výskumy tieto poznatky potvrdzujú.

Štúdie preukázajúce účinok zázvoru na chudnutie

V štúdii publikovanej v Žurnále vedy o potravinách a poľnohospodárstve v roku 2014 výskumníci zistili, že myši s nadváhou, ktorým bol podaný gingerol (láka vyskytujúca sa v zázvore), boli schopné schudnúť po 30 dňovej kúre.

U myší boli tiež zaznamenané zlepšené úrovne krvného cukru a leptínu. Leptín je látka, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri pocite plnosti a uspokojenia po jedle.

Výskumníci došli k záveru, že podávanie gingerolu potlačilo u myší obezitu vyvolanú stravou s vysokým obsahom tukov.

Domnievajú sa tiež, že zázvorová terapia je sľubnou liečbou obezity a z nej vyplývajúcich zdravotných komplikácií.

Ďalšia štúdia publikovaná predošlý rok v Európskom prehľade medicínskych a farmaceutických viedukázala, že pridávanie zázvoru do stravy myší malo na ich chudnutie rovnaký efekt ako populárne lieky na chudnutie.

Okrem toho, jeho konzumácia viedla aj k zlepšeniu hladiny cholesterolu, konkrétne k zvýšeniu úrovne dobrého HDL cholesterolu v krvi, udržovaniu hormonálnej rovnováhy a potlačeniu produkcie stresového hormónu kortizolu.

Keďže má zázvor schopnosť vyvolať u vás pocit plnosti po jedle, zároveň zlepšiť trávenie a držať hormóny v rovnováhe, potom nie je ani divu, že má taký silný vplyv na spaľovanie tuku.

Ako užívať zázvor na chudnutie

Ak chcete vyžiť liečivé sily zázvoru na chudnutie, potrebujete urobiť nasledovné .

Pred jedlom požuvajte v ústach malý kúsok koreňa čerstvého zázvoru. To vám pomôže regulovať metabolizmus, podporiť trávenie, znížiť produkciu kortizolu a zvýšiť úroveň energie.

Môžete aj postrúhať trocha zázvoru, pridať do toho pár kvapiek citrónovej šťavy, štipku morskej alebo himalájskej soli a potom to zmiešajte. Ak zjete trocha z tejto zmesi pred každým jedlom, budete lepšie kontrolovať chuť do jedla a aj vaša potrava sa lepšie strávi.

Ďalšou možnosťou je pripraviť si zázvorovo citrónový čaj, pretože citrón má tiež pozitívne účinky pri chudnutí.

Neobmedzujte konzumáciu zázvoru len na čas pred jedlom. Používajte ho aj ako korenie alebo prísadu do jedál vždy, keď to povaha jedla dovoľuje. Našťastie má zázvor dobrú chuť a tak ju nebude potrebné maskovať.

Zázvorový čaj na spaľovanie tuku

Jedným z najlepších spôsobov, ako zaviesť do svojho života viac zázvoru je pripraviť si z neho chutný a energiu dodávajúci čaj.

Takýto čaj pite 2 až 3 krát denne, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Jeho príprava je veľmi jednoduchá. Postupujte nasledovne:

  1. Postrúhajte 2 až 3 cm dlhý odrezok koreňa zázvoru.
  2. Postrúhaný zázvor vložte do sklenenej alebo keramickej nádoby odolnej na teplo s objemom aspoň 4 dcl.
  3. Prevarte vodu a zázvor zalejte.
  4. Nechajte vylúhovať približne 10 minút.
  5. Na koniec čaj sceďte a pridajte do neho 1 čajovú lyžičku surového medu a vytlačte trochu citrónovej šťavy.´
  6. Vás zázvorový čaj je hotový!

Med a citrón čaju dodajú svoje vlastné prospešné účinky na zdravie a zosilnia tak jeho potenciu.

Čaj užívajte pravidelne každý deň až kým neschudnete. Môžete ho piť aj stále, bez obmedzenia času pre udržiavanie váhy a vášho celkového zdravia v dobrej kondícii.

V prípade, že pravidelne užívate nejaké lieky, poraďte sa o konzumácii zázvoru s vašim lekárom, pretože v niektorých prípadoch môže na nich vplývať.

Tiez sa Vam moze pacit