Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Vedci tvrdia, že táto vec odpudzuje komáre lepšie než toxické repelenty.

Všetci sa zrejme zhodneme na tom, že komáre sú jedným z najotravnejších druhov hmyzu známe ľudstvu. Nielenže otravujú, ale sú schopné vás často pichnúť dokonca aj cez oblečenie.

Väčšina ľudí v takýchto prípadoch hneď siaha po repelentoch proti hmyzu z obchodu. Ich problém však býva obsah toxických chemikálií, ktoré môžu človeku uškodiť.

Dobrou správou je, že existujú mnohé prírodné látky, ktoré dokážu odpudzovať komáre a pritom sú pre ľudský organizmus neškodné.

Navyše, na rozdiel od mnohých predsudkov, prírodné látky vôbec nemajú menšiu silu, v mnohých prípadoch sú dokonca účinnejšie!

Najlepšie na týchto prírodných alternatívach je, že sú široko dostupné každému.

Prírodný repelent na komáre

Na internete existuje množstvo rôznych receptov, no nie všetky skutočne aj fungujú. Ako teda zistiť, ktoré sú účinné a ktoré nie?

Vedným zo spôsobov je hľadať tie, za ktorými stojí veda.

No a tá je momentálne pomerne nadšená z jedného druhu esenciálneho oleja, ktorý sa ukázal ako výborný odpudzovať rôzneho hmyzu, vrátane komárov.

Ide o eukalyptový éterický olej, ktorého vôňa je pre človeka príjemná, no pre hmyz nadmieru odpudivá.

Vy sa tak pomocou neho môžete vyhnúť nielen nepríjemným štípancom, ale ak cestuje do zahraničia, tak aj nebezpečným chorobám ako sú zika či malária.

Eukalyptový olej obsahuje zlúčeninu, ktorá je pri odpudzovaní komárov účinnejšia ako dietyl-meta-toulamide (DEET) – látka, ktorá sa používa vo väčšine komerčných repelentoch proti komárom.

DEET poskytuje 84% ochranu na 4 hodiny, pričom eukalyptový olej počas uvedenej doby až 97%! Pripraviť takýto prírodný repelent si môžete jednoducho aj sami doma.

Ingrediencie

Na jeho výrobu budete potrebovať nasledovné veci:

  • 20 kvapiek (1 ml) eukalyptového oleja
  • 1 dcl 40% vodky
  • 1 čajovú lyžičku vanilkového extraktu (voliteľné – na spríjemnenie vône)
  • malú fľaštičku s manuálnym rozprašovačom

Príprava a použitie

Jednoducho zmiešajte všetky suroviny vo fľaštičke s rozprašovačom a váš prírodný repelent proti komárom je hotový!

Používajte podľa potreby tak ako bežný repelent – aplikujte ho na pokožku alebo odev. Vyhnite sa však očiam a iným slizniciam.

Ako už bolo uvedené, vysokú ochranu poskytuje počas 4 hodín, potom je potrebné ho znova aplikovať.

Tiez sa Vam moze pacit