Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Vaša chrbtica Vás prestane ihneď bolieť! Vyskúšajte týchto 6 účinných cvikov!

Vzhľadom k sedavému spôsobu života nás všetkých, sa s bolesťou chrbta stretávame každý deň.Výnimkou nie je ani vek človeka! Často sedíme, málo sa hýbeme a naša chrbtica sa prispôsobuje.

Keď sa bolesti chrbta stanú skutočne závažnými, na jednoduché riešenie je už neskoro. Aj v tomto prípade je lepšie problémy neignorovať a riešiť ich skôr, než bude neskoro.

Cviky na chrbticu

hviezdice

Ste unavení po práci? Teraz môžete nielen relaxovať, ale tiež pomôcť vašej chrbtici.Stačí, keď si ľahnete na zem, natiahnete ruky a nohy do strán a v tejto polohe chvíli zostanete.

Následne ruky a ramená otočte na jednu stranu a boky na druhú stranu. Potom sa vráťte do počiatočnej polohy a urobte to isté do protismeru. Všetko robte pomaly a dýchajte!
ležiaci kameň

Na tento cvik budete potrebovať len obyčajnú stoličku. Ľahnite si na zem, najlepšie na teplú podložku a položte si nohy na stoličku. Toto cvičenie pomáha obnoviť správny krvný obeh v celom tele a chrbticu skvele relaxuje po celodennej námahe.
Ohybný had

Mladosť človeka je dané schopnosťou pohybu chrbtice. Základom tohto cvičenia je pozícia hada, ktorý sa od všetkých zvierat odlišuje svoju skvelou ohybnosťou. Ľahnite si na brucho a zdvíhajte trup pomocou rúk tak vysoko, ako Vám telo dovolí. Hlavné je, aby ste cítili príjemné napätie svalov.
Embryo

Ľahnite si do klbka. Položte sa na chrbát, pokrčte nohy a v zovretých rukách ich ťahajte smerom k bruchu.

Vydržte v tejto pozícii 30 sekúnd až 1 minútu. Cvik si môžete urobiť aj počas sledovania vášho obľúbeného televízneho seriálu. Stačí si len ľahnúť na zem.
Státie v rohu

Hlavným cieľom tohto cviku je uvoľnenie všetkých svalov. Potrebujete na to gymnastickú loptu a ak ju nemáte stačí operadlo na pohovke alebo stoličky.
Prepletené nohy

Ľahnite si na chrbát, jednu nohu podložte nohou druhou priamo pod kolenom. Chyťte si spodnú nohu a pomaly ju priťahujte k sebe a tým zdvíhajte druhú nohu, ktorá je nad ňou. Vydržte v tejto polohe asi 30 sekúnd a urobte 8 opakovaní s každou nohou.

Tiez sa Vam moze pacit