Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Už nikdy nebudete mať nepríjemný zápach z úst a žlté zuby pomocou tohto domáceho bielenia zubov!

Prečo len nemôžu ostať zuby pekné biele naveky! Ak aj tie vaše naberajú žltkastý nádych, môžu za to najmä potraviny sfarbujúce povrch zuba, no aj postupujúci vek či nedostatočné čistenie. Odtieň zubov zároveň ovplyvňuje aj farba ich vnútornej časti, dentínu, ktorá vám bola predurčená geneticky. Pravda však je, že biely chrup vyzerá zdravšie, čistejšie a krajšie.

Všetko čo potrebujeme k prevencií zubov je pravidelné čistenie zubnou kefkou, ústna voda a dentálna niť. Nech už je to ako chcete, môžete si pomôcť keď si vypláchnete ústa jednou lyžicou kokosového oleja.

Tento olej zničí nebezpečné mikroskopické organizmy.  Tie vám môžu poškodiť zuby a spôsobiť hrozný dych.  Kokosový olej udrží vaše zuby biele.

Využívajte tento olej ako zubnú pastu, ako prevencia pred zubným kazom a znížite si tak nebezpečenstvo zápalu ďasien. Odporúčame používať panenský kokosový olej, ktorý za rozumnú cenu nájdete v každom supermarkete alebo v bio-obchodoch.

Budete ho potrebovať okolo 30g spolu s ňou použijete 3 polievkové lyžice jedlej sódy a rozmiešaním získate vašu pastu. Kokosový olej je najsilnejší v teplote od 24 do 26 stupňov.

Túto pastu používajte aj na čistenie jazyka. Kokosový olej obsahuje antimikrobiálne vlastnosti a devastuje mikróby. Navyše, budete cítiť sviežu arómu čistoty.

Zdroj: healthyfoodhouse

Tiez sa Vam moze pacit