Zaujímavosti

UNIKNUTÉ INFORMÁCIE: Toto čaká SLOVENSKO! Zákaz vychádzania, zákaz osláv a večierkov a tvrdý LOCKDOWN!

Dnes sa dostali do médií ďalšie informácie, ktoré ešte neboli verejnosti odprezentované.

Ako informoval denník Plus jeden deň má ísť o tvrdé bezpečnostné opatrenia, ktoré by údajne mali platiť už od štvrtka 17. decembra. Týkajú sa rázneho obmedzenia pohybu ľudí a stretávania sa. Koniec týchto opatrení by mal byť nastavený až na 10. január 2021, čo by znamenalo ich platnosť viac ako tri týždne.

Opatrenia, ktoré by mali platiť pre celé Slovensko, majú zahŕňať napríklad zákaz vychádzania, zákaz osláv a večierkov, či zákaz konzumácie alkoholu na verejnosti, čo sa týka najmä silvestrovských osláv. Zakázané by mali byť dokonca aj návštevy lyžiarskych stredísk či ubytovacích zariadení.

 

UNIKNUTÉ OPATRENIA:

Tvrdý lockdown by mal podľa uniknutých informácií z ministerstva už od štvrtka 17. decembra do 10. januára 2021.

O nosení rúšok by malo naďalej platiť, že budú povinné v interiéri aj v exteriéri. Do škôl sa údajne dostanú iba deti z materských škôl a 1. stupeň ZŠ.

Do stredných škôl a odborných učilíšť by sa mali dostať iba deti zo špeciálnych škôl a deti, ktoré sa nevedia učiť dištantne s kapacitou max. 5 detí na učiteľa. 2. stupeň ZŠ a stredné školy by mali ísť do školy iba s negatívnym antigénovým testom.

Zakázané by mali byť hromadné podujatia, oslavy, večierky, svadby a kary. Obrady ako sobáš, krst, pohreb a podobne iba s kapacitou maximálne 6 osôb.

Zakázaná by mala byť aj konzumácia alkoholu na verejnosti, čo sa týka najmä osláv Silvestra.

Návštevy v nemocniciach by mali byť zakázané. Vo väzniciach by mali byť povolené iba s negatívnym testom, ktorí nie je starší ako 21 hodín.

Profesionálny šport by mal byť povolený bez divákov a iba vo vybraných profesionálnych ligách. Individuálny rekreačný šport povolený iba v exteriéri.

V taxi budú môcť sedieť iba dvaja klienti na zadných sedadlách a s rúškom. Hromadná doprava by mala platiť podľa odporúčaných obmedzení podľa možností dopravcov.

Zakázané by mali byť návštevy lyžiarskych stredísk, fitness centier, wellness, aquaparkov a kúpeľov. Taktiež by mali byť zakázané knižnice, plavárne a múzeá.

Ubytovacie služby budú zrejme zakázané s výnimkou karannténych zariadení a ubytovania dlhodobého charakteru.

V reštauráciach by mal fungovať iba okienkový predaj a rozvoz.

Výnimka zo zákazu vychádzania mimo bydliska v čase od 1:00 do 5:00 by mali platiť pre cestu do zamestnania, doprovod dieťaťa do školy, cestu do najbližších potravín, lekárne, starostlivosť o blízku osobu alebo vlastné hospodárske zvieratá, venčenie zvierat do 100 metrov od bydliska.

Ďalej by výnimka mala platiť pre pohreby, cestu na poštu, banky, poisťovne, autoservisu, čerpaciu stanicu, pobyt v prírode v okrese bydliska, cesta na testovanie.

 

zdroj: pluska.sk

 

 

Tiez sa Vam moze pacit