Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Umelé sladidlo Aspartám po novom spôsobuje už aj choroby srdca, mozgové nádory, lymfómy a ochorenia obličiek

Ste neustále smädní? Alebo je to len závislosť na toxickej tejto chemikálii?

Ak ste doteraz váhali, toto je ďalší dôvod, prečo by ste mali odmietnuť ďalej prehĺtať kokteil chemikálií, ktoré predstavujú všetky umelo sladené nápoje a mnohé iné potraviny.

Čo odhalil najnovší výskum o aspartáme

Podľa článku na webe Collective Evolution, výskumníci z Univerzity v Iowa sa po čase znova bližšie pozreli na obľúbené umelé sladidlo aspartám.

Po pravde povedané, nevieme prečo ho stále skúmajú, pretože množstvo doteraz vykonaného výskumu o tomto jede je podľa nás viac než postačujúce.

Aspartám bol až do roku 1981 zakázaný, pretože už vtedy boli známe jeho silné toxické účinky na mozog a nervovú sústavu. Bohužiaľ, výrobca silným lobbingom a korupciou dosiahol, že sa napokon dostal na trh.

Vráťme sa ale k spomínanému výskumu na ktorom sa zúčastnilo viac než 60 000 žien.

Zistilo sa nasledovné:

„Ženy, ktoré konzumovali 2 alebo viac nápojov sladených aspartámom denne, mali až o 30% viac srdcovocievnych príhod a o 50% vyššiu úmrtnosť na iné pridružené ochorenia než ženy, ktoré tieto nápoje nepili“.

Avšak, tak ako to v podobných prípadoch býva zvykom, výskumníci sa báli priamo vyzvať ľudí, aby sa aspartámu vyhýbali. Mohli by totiž prísť o výskumné granty, ktoré zvyčajne majú pod kontrolou vplyvné priemyselné a farmaceutické zoskupenia.

Namiesto toho sa odvážili ústami Dr. Ankura Vaysa iba k nasledujúcemu vyhláseniu:

„Je ešte priskoro na to, aby ľudia na základe tejto štúdie menili svoje stravovacie zvyklosti.

Ale na základe našich a ďalších zistení, je našou zodpovednosťou vykonať ešte ďalší výskum. Potrebujeme presne vedieť, o čo sa jedná a bližšie definovať súvislosti medzi aspartámom a rôznymi ochoreniami, pretože to môže mať vážne následky na verejné zdravie.“

Vážne následky aspartámu na zdravie však boli preukázané už pred viac než 40 rokmi!

Netreba zabúdať ani na to, že to bol práve bývalý americký minister obrany Donald Rumsfeld, podozrivý z vojnových zločinov v Iraku, ktorý tento jed na silu pretlačil. Vlastnil totiž akcie firmy, ktorá aspartám vyvinula.

Ak by vás zaujímalo video od známeho whistleblowera Jamesa Turnera o aspartáme, pozrieť si ho môžete tu (v angličtine):

Neskôr sa ale rozšíril aj do iných nápojov – energetických, pre športovcov, džúsov, vrátane detských či dochucovaných minerálok.

V dnešnej dobe sa už pridáva takmer do všetkého, nielen „light“ výrobkov.

Kde všade sa aspartám nachádza

Aspartám sa kedysi používal prevažne na sladenie kolových nápojov ako Coca Cola light (zero), Pepsi Light a podobne.

Ak sa mu chcete vyhnúť, je nevyhnutné si skontrolovať zloženie na obale výrobkov ako sú žuvačky, cukríky, lízanky, gumové medvedíky, keksy, musli tyčinky či dokonca lieky a výživové doplnky.

Ušetrené pred nim nie sú dokonca aj mnohé značky detských vitamínov.

Tiez sa Vam moze pacit