Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Účinná rada ako „zatočiť“ s rýchlim priberaním pre zrelé dámy po 40-tke!

Prečo sa tuk po 40 hromadí rýchlejšie? Existujú preto objektívne dôvody. Je to žalostné, ale telo starne s vekom. A to znamená, že všetky procesy v ňom sa spomaľujú.

Hormonálna činnosť sa stáva nestabilná, objavujú sa prvé príznaky menopauzy , množstvo svalovej a kostnej hmoty klesá a metabolizmus sa spomaľuje.

Z dôvodu zníženého metabolizmu sa veľa z toho, čo telo radostne príme uloží v podobe tuku. To je prekliatie stredného veku!
Čo teda robiť?

Existuje riešenie: Ak budete postupovať podla pravidiel zostavených lekármi vedenými Elenou Malyshevou. Takže môžete zostať štíhly aj vo veku 40, 50 a 60 rokov.

Jednoduchá diéta
1.Kontrola Dajte si skontrolovať hormón štítnej žľazy, s rokmi vám môže fungovať horšie. Tieto hormóny sú zodpovedné za reguláciu metabolizmu. Ak dôjde k porušeniu, postupujte podľa liečebného postupu.
2.Pozrite sa na hormonálne pozadie
Ak držíte diétu, ale hmotnosť sa nemení, je tu problém s produkciou pohlavných hormónov. Klimakterické zmeny sa môžu prejaviť znížením hladiny progesterónu, nesystematickým uvoľňovaním estrogénov. Takéto poruchy vedú k inzulínovej imunity a ťažkostiam s reguláciou hladiny glukózy v krvi.
3.Upravte činnosť čriev
Odstráňte toxíny  z tela, ktoré sa hromadia v črevách a vytvárajú škodlivé a zbytočné zaťaženie. Tráviaci systém môžete očistiť trojdňovou detoxikačnou diétou.
4.Zmena stravovacieho systému

Teraz sa zmienime o samotnej diéte. Nie je to tak,že kto je ten žije. Ale ten kto žije, musí jesť.
Len treba vedieť nakladať so stravou.
Je potrebné znížiť denný príjem kalórií o 30%, znížiť príjem živočíšneho tuku, rýchle sacharidy a, samozrejme, vzdať sa cukru. Tiež znížte príjem soli, aby sa zabránilo zadržiavaniu tekutín v tele. Jedzte trochu, 4-6 krát denne. Neprekročte raňajky.

Občerstvenie sa vyrába z ľahkých šalátov alebo proteínových koktailov. Ovocie a sladké jeme ráno, hlavná časť jedla uhľohydrátov – na obed, aby sa zabránilo jesť tučným jedlám vo večerných hodinách.

Kontraindikovaná tuhá diéta , ktorá úplne eliminuje tuky alebo sacharidy. To môže narušiť metabolizmus nenávratne. Ak chcete vylúčiť živočíšne proteíny, nechajte v strave aspoň vajíčka.

Nemôžeme ísť spať s prázdnym žalúdkom. Ak budete jesť neskoro, môžete vypiť radšej pohár horúceho mlieka na noc. Upokojuje nervový systém a potlačí pocit hladu.

Ak všetko dodržíte, výsledky vás potešia.
1.Dodržujte rovnováhu vodyVoda je potrebná nielen pre rýchly metabolizmus, ale aj pre pokožku, ktorá s vekom stráca  vlhkosť. Musí byť neustále hydratovaná.Vypite denne asi dva litre tekutiny. Keď je rovnováha vody normálna, tuky sa tiež rozpúšťajú rýchlejšie.
2.Odstráňte nedostatok spánku
Po 40 rokoch veľmi zle telo reaguje na nepravidelný režim dňa. Nedostatok spánku je plný zostatkov vody v tele, metabolických porúch a vačkov pod očami. Spánok by mal byť neprerušovaný a mali by ste zaspať najneskôr do 24  hod. a spať najmenej 7 hodín.
Dokonca aj vtedy, keď si už sledujete stravu, vyčistite telo od toxínov, pite dostatok tekutín, upravíte si režim dňa, skontrolujete hormonálne pozadie a štítnu žľazu, nezabudnite na fyzickú činnosť. Aspoň ľahkú. V opačnom prípade sa môžu vrátiť všetky problémy.Nezabudnite krása miluje aktívnych ľudí!

Tiez sa Vam moze pacit