Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Týchto 15 potravín môžete jesť koľko chcete a aj tak nepriberiete.

Ak sa snažíte schudnúť alebo si udržať zdravú váhu, potom by ste mali poznať potraviny, ktoré vám toto vaše snaženie výrazne uľahčia.

Navyše ich budete môcť jesť v takom množstve, ako sa vám žiada bez toho, aby ste sa museli obávať, že z nich priberiete.

Okrem toho je väčšina z uvedených potravín bohatá na vlákninu, majú málo kalórií a zasýtia vás na pomerne dlhú dobu. A hlavne pri nich nehrozí, aby sa v tele začali premieňať na tuk.

Poďme sa teraz pozrieť na 15 potravín, ktoré by ste určite mali zahrnúť do vášho každodenného jedálnička.

1) Zeler – Stonky zeleru obsahujú 95% vody, čim pomáhajú detoxikovať telo a urýchľovať proces chudnutia.

2) Jablká a slivky – konzumácia jabĺk pomáha tráveniu a udrží vás sýtych relatívne dlho. Jablká sú tiež bohaté na vitamín C a draslík, pričom obsahujú približne len 50 kalórií. Slivky sú zasa bohaté na živiny a pomáhajú pri chudnutí.

3) Citrusové ovocie – pomaranče, mandarinky a grapefruity sú dobrým zdrojom vitamínu C, enzýmov a flavonoidov, zlepšujú trávenie, podporujú zdravie pečene i pokožky a uľahčujú chudnutie.

4) Vajíčka – varených vajíčok môžete jesť toľko, koľko chcete a aj tak nepriberiete. Podľa najnovších výskumov sa nemusíte obávať ani cholesterolu, pretože ako sa zistilo, že cholesterol v strave nijako neovplyvňuje hladinu krvného cholesterolu.

5) Červený melón – priemerný mesiačik červeného melónu má napriek svojej sladkej chuti iba 60 až 70 kalórií. Dokáže však výborne detoxikovať telo, čo je základom pri každom chudnutí.

6) Uhorka – uhorky sú vynikajúcou potravinou ak sa snažíte schudnúť, pretože pomáhajú spaľovať kalórie a znižujú nadúvanie.

7) Karfiol, kapusta, brokolica – tieto druhy zeleniny sú bohaté na živiny. Obsahujú však aj látky, ktoré ovplyvňujú jód a štítnu žľazu. Preto ak máte problém so štítnou žľazou, tak ich jedzte maximálne 2 krát do týždňa alebo ich uvarte, keďže varom sa tieto látky neutralizujú.

8) Baklažán – Môžete jesť tak veľa vareného alebo pečeného baklažánu koľko chcete, keďže jedna bežná porcia obsahuje len asi 24 kalórií.

9) Šalát – šalátové listy sú bohaté na kyselinu listovú. Navyše, jeden list šalátu má len 3 kalórie, čo je vzhľadom k jeho objemu skutočne veľmi málo.

10) Jahody a brusnice – tieto druhy ovocia priam prekypujú vitamínom C a výborne tiež odstraňujú nadbytočné tekutiny z tela. Výrazne podporujú trávenie a posilňujú zdravie srdca.

11) Ananás – ananás obsahuje enzým bromelain, ktorý štiepi bielkoviny a odstraňuje z tela zápaly. Tie často bývajú príčinou ukladania tukov.

12) Cuketa – cuketa pomáha funkcii čriev a má málo kalórii, preto je výborná potravina pri snahe schudnúť. Jedna porcia cukety má len 40 kalórií.

13) Popkorn – pripravte si doma vlastný popkorn bez žiadneho masla, cukru či iných prísad a môžete ho konzumovať koľko len chcete. Jeden pohár popkornu má iba 31 kalórií.

14) Morské riasy – sú bohaté na jód, pomôžu vám znormalizovať činnosť štítnej žľazy, ktorej hormóny sú nevyhnutné na predchádzanie nadváhy.

15) Červená repa – priemerná porcia červenej repy (cvikly) má iba 39 kalórií a zároveň je bohatým zdrojom živín ako sú mangán, ktorý sa zúčastňuje metabolických procesov pri spaľovaní kalórií. Okrem toho pomáha regulovať krvný cukor.

Tiez sa Vam moze pacit