Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Túto bylinku úžívajte na oči: Do mesiaca sa vám zrak zlepší o pár dioptrií.

Túto bylinku všetci z vás zrejme veľmi dobre poznáte. Používa sa síce primárne v kulinárstve, no má aj veľké množstvo veľmi užitočných medicínskych účinkov.

Využíva sa často pri chudnutí, ako diuretikum na zbavenie tela nahromadených tekutín či prostriedok na uvoľňovanie a zbavovanie obličiek a celého močového systému obličkových kameňov.

Široká paleta zdravotných účinkov petržlenu

Okrem uvedených účinkov je petržlen odporúčaný aj tehotným ženám a ľuďom, ktorí trpia cukrovkou, pretože dokáže normalizovať hladinu krvného cukru.

Petržlen sa ďalej vyznačuje protikŕčovými, antiseptickými a stimulačnými účinkami.

Mnohé ženy ho užívajú na zmiernenie menštruačných bolestí a kŕčov. Dokáže totiž znormalizovať menštruačný cyklus a znižovať nevoľnosti.

Dnes vám ukážeme jeden ďalší spôsob využitia petržlenu a to na zlepšovanie zraku či dokonca na odstránenie potreby nosiť okuliare.

Recept, ktorý vám prezradíme, je veľmi prospešný pre oči – znormalizuje vaše videnie a to až tak, že zníži dioptrie o približne dve čísla už do jedného mesiaca.

Recept na zlepšenie zraku

Vezmite za hrsť petržlenovej vňate a pokrájajte ju na drobné kúsky. Potom ju zmiešajte s jogurtom, najlepšie čistým bielym, neprisladzovaným.

Jogurt s petržlenovou vňaťou nezjedzte naraz, ale rozložte si to a pojedajte ho celý deň.

Pokračujte s tým každý deň počas celého mesiaca. Postupne budete zaznamenávať, ako sa váš zrak zlepšuje.

Po 30 dňoch pridajte do uvedenej zmesi aj čerstvé lístky žihľavy a s konzumáciou pokračujte ďalší mesiac.

Po dvoch mesiacoch budete pociťovať naozaj výrazné zlepšenie zraku. V závislosti na čísle pôvodných dioptrií budete možno schopní okuliare úplne odhodiť.

Ak máte rodinu alebo známych, ktorí nosia okuliare, určite s nimi tento článok zdieľajte!

Tiez sa Vam moze pacit