Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Trik starej mamy: Priložte si plátky cibule na chodidlá a za noc vyliečite mnohé choroby

Cibuľový zábal na nohy je ľudovým liekom z dôb našich prarodičov, kedy jedinými spôsobmi liečby boli tie domáce. Táto metóda je veľmi výhodná pre očistu tela, stimulovanie cirkulácie, v boji proti chrípke a nádche, či jednoducho pre zlepšenie vášho zdravia vo všeobecnosti.

Na túto liečbu budete potrebovať len pár vecí:

  • cibuľa
  • potravinová fólia
  • teplé vlnené ponožky

Metóda:

1. Cibuľu narežte na tenké krúžky a chvíľu počkajte, kým sa objaví šťava.

2. Kúsky cibule priložte na chodidlá a upevnite ich tam potravinovou fóliou. Nielenže zabráni cibuli, aby odpadávala, no zabraňuje aj nepríjemnému zápachu.

3. Oblečte si teplé ponožky. Vlnené sú najideálnejšie, nakoľko poskytujú nohám viac tepla. Za starých čias sa ponožky obliekali priamo na cibuľové kúsky. V prípade, že si všimnete, že cibuľa dráždi vašu pokožku, podrvte ju a zmiešajte s nejakým olejovým krémom či mandľovým olejom.

4. Najlepšie je, ak táto liečba pôsobí cez noc počas vášho spánku. Liečivé zložky cibule sa dostanú do vášho krvného obehu cez pokožku, a tak prečistia krv. Cibuľa má antibakteriálne vlastnosti, ktoré stimulujú cirkuláciu a odstraňujú z tela toxíny.

5. Odporúča sa použiť podomácky vypestovanú cibuľu, ktorá nebola chemicky ošetrená.

6. Ráno odstráňte cibuľové kúsky a očistite si nohy studenou vodou. Následne si zoberte opäť vlnené ponožky, aby ste sa zahriali.

Prvou vecou, ktorú si všimnete, je to, že sa cirkulácia vašej krvi badateľne zlepšila, nakoľko teraz dosahuje aj tie najmenšie krvné cievy. Preto je táto liečba odporúčaná obzvlášť pre ľudí, ktorí trpia slabou cirkuláciou či cukrovkou.

Zdraví ľudia by mali túto metódu používať taktiež, nakoľko predstavuje prevenciu voči nádcham a vírusom. Ak vás zmohla  nádcha, chrípka, horúčka, zápal pľúc či hrdla, použitím tohto lieku odstránite symptómy v priebehu jedného dňa. Pri chrípkach a nachladnutiach sa takáto liečba odporúča prevádzať dovtedy, kým príznaky nezmiznú, zatiaľčo pri očiste tela a krvi len občasne.

Zdroj: healthyfoodteam.com

Tiez sa Vam moze pacit