Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Trik starej mamy: Priložte si plátky cibule na chodidlá a za jednu noc vyliečite mnohé choroby.

Možno sa vám to zdá divné, že prikladanie plátkov cibule na chodidlá dokáže vyliečiť mnohé ochorenia, no jedná sa o veľmi obľúbený prírodný liek už od 16. storočia.

A navyše, veľmi dobre funguje!

Čo dokážu vyliečiť cibuľové obklady na chodidlách

Z toho množstva ochorení, na ktoré zaberá tento recept, spomeňme aspoň zopár tých najdôležitejších:

  • znižovanie horúčky
  • potláčanie nádchy a prechladnutia
  • detoxikácia tela od toxínov
  • ničenie baktérií a vírusov

Za svoje účinky vďačí cibuľa niekoľkým potentným zložkám, ktoré sa v nej nachádzajú. Cibule je napríklad bohatá na sírnaté zlúčeniny, ktoré majú silné protizápalové účinky.

Na akom princípe funguje tento recept

Ide o to, že v chodidlách sa nachádza vyše 7000 nervových zakončení.

Sú to špecifické body, ktoré sú spojené s ostatnými telesnými orgánmi a telesnými partiami ako napríklad mozog, pečeň či srdce.

Preto hneď, ako sa cibuľa dostane do kontaktu s pokožkou na chodidle, jej zložky stimulujú uvedené nervové zakončenia a tým priamo ovplyvňujú orgány, ktoré k nim prislúchajú.

Ako aplikovať cibuľu na chodidlá

Jednou z možnosti, ako si prikladať cibuľu na chodidlá, je použitie ponožiek.

Jednoducho vložte cibuľu do ponožiek, navlečte si ich na nohy a ponožky potom cez noc pridržia cibuľu, aby sa z nohy nezošmykla.

Druhou z možností je cibuľu pripevniť igelitovým kuchynským obalom. Priložte si cibuľu k chodidlám a tie potom omotajte celofánom.

Obe metódy majú rovnaké účinky: Do rána cibuľa zničí v tele baktérie, vírusy a iné patogény. Navyše podporí detoxikáciu tela od toxínov a zmierni príznaky chrípky alebo prechladnutia.

Jednou z častých komplikácií bývajú opuchnuté uzliny. Tie sú príznakom toho, že v tele sa nachádza infekcia.

Podľa doktorky Lauren Federovej, autorky publikácie Prírodná starostlivosť o dieťa, cibuľové zábaly sú výborným pomocníkom pri mnohých zdravotných ťažkostiach, vrátane opuchnutých uzlín.

Ako uvádza:

Okrem liečby prechladnutí, cibuľové zábaly môžu byť použité aj pri opuchnutých lymfatických uzlinách, bolestiach uší, raste zúbkov u detí či na zápaly močových ciest.

Záver

Mnohí ľudia, ktorí cibuľové zábaly vyskúšali, potvrdzujú, že sú veľmi efektívne.

Môžu sa používať aj u menších detí. Vtedy ale zábaly nerobte na celú noc, ale len na kratšiu chvíľu, pretože cibuľa môže v niektorých prípadoch podráždiť jemnú detskú pokožku.

Preto, ak sa vy alebo vaše dieťa cítite choro alebo na vás lezie chrípka či prechladnutie, neváhajte využiť tento storočiami overený prírodný recept.

Tiez sa Vam moze pacit