Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Trápila ma suchá pokožka pod očami, ale nemala som pri sebe očný krém. Použila som ale toto.

Každá žena, čo sa o seba aspoň trochu stará, chce mať krásne prekrvené a jemné pery. Proti popraskaniu a odlupujúcej sa kožičke na ústach chráni balzamy na pery. Lenže tieto pomády majú ďalšie využitie, o ktorých ste možno ani nevedeli. Samozrejme sa jedná iba o neparfumované verzie. Ako je teda môžete ešte použiť?

Očný krém

Ak vás trápi suchá pokožka pod očami alebo dokonca nenávidené vačky z únavy a nemáte práve po ruke očný krém, skúste ho ako prvú pomoc nahradiť balzamom.

Gél na obočie

Jelením lojom si môžete upraviť aj obočie – budete ho potom mať lesklejšie a živšie a navyše uhladíte aj neposedné chĺpky.

Úprava make upu

Ak vám ujde ruka s ceruzkou na oči alebo riasenkou a nemáte po ruke práve odličovacie mlieko, nezúfajte! Aj tento problém viete vyriešiť, troškou balzamu na pery. Naneste malé množstvo na vatový tampón alebo na papierovú vreckovku a katastrofa je zažehnaná.

Krém na ruky, na oči, na tvár

Hlavne v zime alebo na jeseň sa vám na tvári, na rukách alebo na iných častiach tela môžu začať tvoriť suché miesta spôsobené chladným vzduchom. Ak pri sebe nemáte daný krém, najrýchlejším pomocníkom je opäť neparfumovaný balzam na pery. Taktiež ho môžete využiť na suché lakte, popraskané päty alebo stvrdnutú kožtičku okolo nechtov.

neposlušné vlasy

Všetci to iste poznáte – po dlhom dni v práci či kdekoľvek inde, keď pri sebe práve nemáte hrebeň alebo keď sa vonku urobí trochu vlhko a vaše neposedné vlásky pri korienkoch „vstanú a nechcú si ľahnúť“ … aj na toto skúste pomádu na pery . Trošku si ju rozotrite medzi prstami a vlasy uhlaďte. Síce to nebude úplne 100% efekt, ale trochu to pomôže.

prirodzený lesk

Ste unavená a potrebujete rýchlo vyzerať sviežo? Aplikujte jelení loj na pery a trošku aj na líca. Hneď bude vaša pleť prozářenější.

lesk blesk

Potrebujete vašim koženkovým topánkam dodať trochu šmrncu? Potrite je balzamom na pery a potom poriadne vyleštite papierovým obrúskom alebo bavlnenou či flanelovou handričkou a botky budú žiariť ako plešina na slniečku.

Kto maže, ten ide

Zaseknutý zips pri bundy či nohavíc nie je nič príjemné, hravo sa ale problému zbavíte, ak zúbky zipsu potrite pomádou nanesenú na vatovú tyčinku.

Tiez sa Vam moze pacit