Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Trápi vás celulitída? Prezradíme vám ako ju jednoducho odstrániť!

Žiadnej žene asi netreba vysvetľovať, čo to je celulitída alebo ak chcete „pomarančová koža“  tento estetický problém na vlastnej koži spozná väčšina žien bez ohľadu na vek a hmotnosť. Celulitída sa prejavuje nepeknými jamkami či hrbolčekmi na koži, a to hlavne v oblasti stehien a zadočku. Čo na celulitídu platí?

Príčina:

Celulitídy sa žena bohužiaľ už nikdy úplne nezbaví, pretože jej vznik je čiastočne daný genetikou a tiež je ovplyvnený ženským pohlavným hormónom estrogénom, ktorý znižuje prietok krvi touto oblasťou a podporuje zadržiavanie vody v tele. Na vzniku celulitídy však tiež má svoj podiel napr. Životný štýl, fajčenie, pitie alkoholu, stres, nedostatočný pitný režim, antikoncepcia, nadváha. A to sú práve oblasti, na ktoré je potrebné sa pri snahe o zmiernenie prejavov celulitídy zamerať. Je však vhodné vziať to tzv. Z gruntu a riešiť všetky príčiny, ktoré ste schopná ovplyvniť.

Ako postupovať:

1. V prvom rade na celulitídu platí, že vhodná je zmena jedálnička tak, aby bola strava vyvážená, a dodržiavanie pravidelného pitného režimu (najlepšie 3 litre nesladenej vody denne).

2. Ďalej by ste mali do svojho programu zahrnúť viac športu, najlepšie sú aktivity zamerané na problematickú oblasť zadku a stehien (napr. Jazda na bicykli, beh alebo plávanie), pri ktorých sa táto oblasť viac prekrví a tiež spevní.

3. Pre zvýšenie prekrvenia problematickej oblasti sa tiež odporúča masírovanie tejto oblasti či jej kefovanie jemnou kefkou. Masáže môžete tiež vykonávať za pomoci špeciálnych krémov proti celulitíde.

Nič nepokazíte ani otužovaním a pravidelným chodením do sauny.

4. V špecializovaných kozmetických salónoch si tiež môžete dopriať veľmi odporúčanú masáž bankami alebo lymfatickú masáž, ktorá zvýši prietok lymfy problematickými partiami a pomôže tak telu zbaviť sa škodlivín. Pre dosiahnutie výsledkov v boji proti celulitíde je však potrebné vykonávať tieto masáže pravidelne, a to aspoň dvakrát týždenne, čo je bohužiaľ pomerne veľká investícia.

5. Ďalšou možnosťou v boji proti celulitíde je napr. Kavitácia, čiže bezbolestná liposukcia vykonávaná pomocou ultrazvuku.

Tiez sa Vam moze pacit