Zaujímavosti, Zdravie a životospráva

TOTO VIDEO by si mal povinne každý pozrieť! Taliansky lekár vysvetľuje ohľadom koronavírusu! ZDIELAJTE!

Chápem, že je potrebné zabrániť panike, ale ak nedokážeme rozšíriť informáciu o tom, čo sa deje a ako je to nebezpečné – a stále vidím ľudí, ktorí ignorujú odporúčania a ľudí, ktorí sa schádzajú a sťažujú sa na to, že nemôžu do posilňovne alebo zahrať si futbal – behá mi z toho mráz po chrbte. Rozumiem tomu, že vzniknú hospodárske škody a tiež ma to trápi. Po tejto epidémii bude ťažké sa zase “rozbehnúť”.

„Mnoho ľudí ešte nepochopilo úroveň nebezpečenstva, v ktorom sa nachádza,“ začal Costa. „Uvedomujete si, že keď dostanete koronavírus, tak s veľkou pravdepodobnosťou čelíte riziku obmedzenia dýchania, napoja vás na respirátor, prestanete dýchať, a potom nastáva smrť? Uvedomujete si to?“ pýta sa doktor.

Tiež podľa neho treba mať na pamäti, že na COVID-19 sa umiera. „Na toto sa zomiera. Hrozí vám smrť. Ak tento vírus narazí na organizmus, ktorý sa mu páči, tak sa odtrhne z reťaze. Áno, je pravdou, že podaktorí ľudia mu dokážu systematicky odolať, ale sú aj takí, ktorí zomierajú. Takže stačilo s otázkami: môžem robiť toto alebo tamto? Nie!“ zdôraznil Costa.

Situácia teraz je dramatická. Iné slovo mi nenapadá. Vojna vypukla a bitka zúri nonstop celé dni a noci. Jeden za druhým sa nešťastní ľudia objavujú na pohotovosti. Majú oveľa horšie príznaky ako komplikácie chrípky. Nehovorte už prosím, že je to len ťažká chrípka. 

Lekár vyzýva ľudí, aby prekročili prah dverí len ak je to nutné. „Môžete vychádzať len v nevyhnutných prípadoch. Čiže idete do práce, idete na nákup (potraviny), idete za vaším otcom, ktorý je chorý, aj keď žije v inom regióne. Keď nie, tak ostaňte doma,“ uviedol.

https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/259465415075687/

Tiez sa Vam moze pacit