Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Toto vám môže povedať farba krvi počas menštruácie. Väčšina žien o tom vôbec netušila.

Niektoré ženy sa radujú, že dostali mesiačiky, to znamená, že nie sú tehotné. Druhé zase sú nešťastné, pretože sa tešia na dieťatko. Tie či oné majú spoločné javy, ktoré prichádzajú počas menštruácie.

Krehké ženské telo je umelecky usporiadané. Rastieme, vyvíjame sa z dievčatka na ženu, rodíme detí… Ale stále zostávame nevedomými, čo sa deje v našom tele.

Napríklad, len tie, ktoré ukončili medicínu sú si vedomé toho, že charakter vypúšťania krvi počas menštruácie je tak zložitý asi ako pri rôznych skúšok. Z úcty k sebe, som presvedčená, že tieto informácie treba vedieť.

Farba krvi počas menštruácie

1. Ružovo – červená

Toto ešte nie je krv, je to sekrécia žľazy krčka maternice, pošvy a tkaniva maternicovej sliznice. Vďaka tejto sústave menštruačnej tekutiny ju možno nazvať indikátorom zdravia.

Ružové zvýraznenie sa objaví na začiatku menštruácie. Počas troch dní sa menia. Ak sa to nestane a zvýraznenie zostane počas celej doby menštruácie, je dobré dať si prekontrolovať krv. Možno máte nedostatok železa – anémiu.


2. Svetlo červená alebo červená

Je to úplne normálna farba. Dôležité je, aby nebola príliš bohatá, a to najmä na tretí – štvrtý deň po nástupe menštruácie. To môže byť príznakom acyklického krvácania, najmä ak existujú krvné zrazeniny.

Nebojte sa, ak sa cítite normálne, ale krvné zrazeniny pribúdajú. To býva vtedy, ak žena príliš dlho sedí, alebo leží: krv sa zráža ešte v pošve a vychádza von vo forme zrazenín.

Starosť by vám mali robiť vecí, ktoré sprevádzajú iné symptómy: bolesti, nevoľnosť, príliš silná sekrécia. V takomto prípade je nutné vyhľadať lekára.


3. Tmavo červená

Aká farba je počas menštruácie úplne normálna? Samozrejme, tmavo červená. Farba krvi sa môže meniť ako dôsledok hormonálnych prípravkov a tiež v dôsledku rýchleho zníženia telesnej hmotnosti. Citlivé ženské telo rýchlo reaguje na akékoľvek zmeny.

Treba pripomenúť, že vážne zmeny v tele neukazujú len na jednu príčinu, existujú aj iné príznaky.


4.Červeno oranžová

Ak krv má svetlo oranžový odtieň, nie je sa čoho obávať, to je len reakcia na kyslík. Ale ak sa táto zmena prejavuje bolesťou, svrbením a nepríjemným zápachom, je to príznak infekcie. Vtedy by ste mali rýchlo navštíviť lekára.


5. Hnedo čierna

Hnedá farba – nebojte sa, ide o starú krv. Iba v prípade, že je menštruácia sprevádzaná bolesťami, poraďte sa s lekárom.

Niekedy hnedá až hnedo čierna farba krvi ukazuje na endometriózu – ochorenie, pri ktorom dochádza k rastu endometria (čiastočiek výstelky dutiny maternice) mimo maternice. Je to nebezpečná choroba, pro ktorej môže viesť k neplodnosti, alebo ku krvácaniu.

6. Sivá

Ktorá krv pri menštruácii je najnebezpečnejšia? Podivne vyblednuté farby môžu indikovať infekciu, mimomaternicové tehotenstvo a rôzne gynekologické ochorenia. Je to potrebné pokonzultovať s odborníkom, aby ste zostali v kľude. Neprepadajte panike: často sa to stáva stresom, zlou výživou, nedostatkom spánku a fyzického preťaženia. Nie vždy je to náznak vážnej choroby.

Úprimne povedané, keď som písala tento článok, krútila sa mi hlava – myslieť na krvácanie počas menštruácie je vzrušujúce. Ale nemohla som zostať stranou, naši čitatelia si zaslúžia vedieť čo najviac o svojom zdraví.

Pamätajte: kľúč k zdravému telu – nebáť sa a nebyť nervózna. Lekári radia ženám, aby boli počas menštruácie v duševnom pokoji. Je to veľmi dôležité, pretože pri negatívnych emóciách sa menia hormóny a trpí celé telo.

Pošlite tento článok aj vašim priateľkách, budete sa mať o čom rozprávať.

Tiez sa Vam moze pacit