Krása a životný štýl, Zdravé recepty

Toto je tajomstvo, ktoré vám žiaden lekár neprezradí: Ako sa rýchlo a lacno zbaviť vší!

Keď vidíte vaše dieťa škrabať si hlavu, prvá vec, ktorá vás napadne, je, že zrejme má vši. Mať vši dokáže byť riadne nepríjemná vec. Nielenže spôsobujú svrbenie, ale zbaviť sa ich je pomerne ťažké.

Bez siahodlhého vyčesávania a použitia šampónu, ktorý obsahuje silné insekticídy, to zvyčajne nejde.

Žiadne dieťa nemá rado vyčesávanie, ktoré je s tým spojené. Je pre nich nepríjemné a často aj bolestivé. Pri neposednom dieťati to býva o to horšie.

Ďalším problémom je, že tak, ako väčšina chemických insekticídov, aj tie na vši sú do značnej miery toxické a lepšie by bolo sa im vyhnúť.

Vši sa zvyknú objavovať aj u dospelých, no medzi deťmi sa šíria ľahšie, pretože deti trávia viac času vo vzájomnej blízkosti v škole či na ihrisku. Nepríjemné je aj to, že sa vši množia a šíria extrémne rýchlo.

Navyše, mnohé šampóny proti všiam nie sú iba toxické, ale niekedy nemusia byť ani úplne efektívne. Na vykynoženie celej kolónie vší zvyčajne potrebujete procedúru niekoľkokrát zopakovať.

Namiesto tohto zdĺhavého a drahého procesu môžete použiť omnoho jednoduchší spôsob, ktorý vám dnes prezradíme. Je nielen lacný, ale neobsahuje ani žiadne nebezpečné chemikálie.

Ako sa rýchlo a lacno zbaviť vší

Budete potrebovať tieto veci:

  • hrebeň na vyčesávanie (tomu sa bohužiaľ celkom nevyhnete)
  • ústnu vodu
  • biely ocot
  • plastovú sprchovaciu čiapku
  • uterák

Pri odstraňovaní vší postupujte podľa 6 krokov.

1. Na vlasy naneste ústnu vodu, potom dajte na hlavu sprchovaciu čiapku a nechajte pôsobiť zhruba 1 hodinu. Znie to možno šialene, no vši neznášajú silný pach ústnej vody.

2. Po hodine dajte dole sprchovaciu čiapku a hlavu opláchnite pod tečúcou vodou, napríklad klasickou sprchou.

3. Teraz na vlasy pre zmenu naneste ocot. Ten pomáha zbaviť sa vajíčok (hníd). Ocot nechajte pôsobiť taktiež zhruba 1 hodinu.

4. Následne si hlavu opláchnite vodou a umyte bežným šampónom.

5. Použite vyčesávací hrebeň a snažte sa z vlasov dostať von všetky vši, ktoré tam mohli zostať. Už by mali byť aj tak uhynuté, no je dobré ich z vlasov dostať preč.

6. Ak v škole práve prebieha epidémia vší, každé ráno pred odchodom z domu vlasy dieťaťa pokropte trochou ústnej vody. To by malo udržať vši v bezpečnej vzdialenosti. Navyše vaše deti budú celý deň sviežo voňať.

Záver

Túto metódu odporúča Centrum zdravého života (Healthy Life Center).

Je pomerne efektívna a hlavne nevystaví vaše dieťa žiadnym silným chemikáliám.

Tiez sa Vam moze pacit