Krása a životný štýl

Toto sú dôvody, prečo je vaša manželka stále nervózna a vystresovaná

Stretli ste jeden druhého. Potom ste začali spolu chodiť, neskôr ste sa vzali a dnes žijete ako muž a žena. No niekde cestou sa veci dramaticky zmenili.

Prečo je ona stále taká nervózna a vystresovaná?

Radšej než naoko zalepiť rozbité veci pomocou lepiacej pásky, mali by ste sa snažiť prísť veciam na koreň. Časom tak, snáď, sa vám podarí uľaviť vašej žene od stresu.

To však dokážete iba identifikovaním skutočných príčin jej obáv.

Nehovoríte spolu

Ale áno, rozprávate sa, no iba o najväčších nevyhnutnostiach. Kedy ste však s ňou naposledy mali naozaj dobrú konverzáciu?

Ak jediné, o čom sa rozprávate, sú vaše zajtrajšie povinnosti alebo to, aký ste mali dnes zlý deň, potom ju zrejme stresujete. Trávte viac času spolu, odstráňte veci, ktoré by vás mohli vyrušovať (mobily, počítač, televízor) a naozaj sa rozprávajte.

Nerobíte zmeny, o ktoré vás žiada

Ako často preberáte svoje zodpovednosti v domácnosti? Koľkokrát ste jej sľubovali, že sa budete viac podieľať na domácich prácach či varení?

Keď sa vôbec nesnažíte dodržať to, čo ste v minulosti sľúbili, potom sa nečudujte, že je na vás nahnevaná.

Nepýtate sa tie správne otázky

Niekedy sa páry síce rozprávajú, no majú vo zvyku to robiť ako slon pohybujúci sa v porceláne.

Nechcete sa pýtať až príliš a do hĺbky, no potrebujete sa pýtať dostatočne na to, aby ste vedeli, čo jej chodí hlavou. Ak neviete, čo si myslí a čo cíti, ako chcete byť lepším manželom?

Kde sa podeli vášeň a nadšenie?

Je ľahké byť nadšení a vášniví, ak ste v novom vzťahu. Avšak po pár rokoch sa musíte viac snažiť.

Už ste si možno jeden druhého navzájom uviazali. No aj tak nesmiete byť so sebou spokojní, spohodlnieť a prestať sa snažiť. Spoločné rande, darčeky, špeciálne chvíle a prekvapenia nikdy nevyjdú z módy.

Ona je jediná, ktorá varí

Vaša rodina potrebuje 3 jedlá denne a toto jedlo musí odniekiaľ prísť. Možno je pre vás pokušenie si len tak sedieť na gauči, venovať sa svojim záľubám a nechať variť toho druhého. No raz musíte priložiť ruku k dielu aj vy.

Nikto po vás nechce, aby ste navarili majstrovské kulinárske diela. Určite však zvládnete uvariť špagety a ohriať k nim už hotovú omáčku z obchodu, aby ste svojej polovičke z času na čas dožičili trocha oddychu.

Vy upratujete, ona čistí

Nie je až také zložité udržiavať v dome relatívny poriadok, upratať hračky či iné veci a odniesť ich na svoje miesto, či dať riady do umývačky.

To všetko síce dôležité, nie je však čistenie. Niekto musí vybaliť čistiace prostriedky a poumývať kuchyňu, kúpeľňu a toaletu. Alebo povysávať. Ak delenie práce nie je rovnomerné, vzniká základ pre stres.

Cíti sa ako sám rodič

Vaše deti majú dvoch rodičov, preto by ste si logicky aj tuto mali rozdeliť svoje povinnosti.

Keď starosť o deti padá výhradne na plecia jedného rodiča, zvlášť, ak sa ten druhý ulieva, potom smerujete k hromadeniu neľúbosti a stresu.

Nikdy sa nedostane k svojim záľubám

Kedy ste sa naposledy opýtali svojej manželky, aký film by si rada pozrela alebo, kam by šla na večeru?

Každý potrebuje čas na uvoľnenie a šanca je, že sa ho vašej polovičke nedostáva toľko ako kedysi. Snažte sa o ňu dobre starať a ukážte jej, ako si ju ceníte.

Potrebuje čas

Každý poznáme ten pocit, že deň nemá dostatok hodín na to, aby sme stihli urobiť všetko, čo chceme. Život dospelých ľudí je náročný a zrejme sa aj vaša žena takto z času na čas cíti.

Môžete jej s tým pomôcť. Vždy, keď sa zjaví úloha, ktorú aj vy dokážete urobiť, urobte ju. Bez pochýb takúto vašu snahu ocení.

Potrebuje priestor

Každý z nás sa chce občas zavrieť do izby a byť chvíľu sám. Ak máte deti, potom neustály hluk dokáže rozdriasať nervy a človek tak potrebuje pauzu.

Podobne ako môžete vašej žene dopriať viac času pre seba, vytvorte pre ňu aj priestor. Vezmite napríklad deti von a nech si ona za ten čas dopraje horúci kúpeľ a knihu.

Vaše priority sú nesprávne

Mnoho mužov dáva svojej práci 110% výkon, len aby potom došli domov úplne unavení. Ak sa vás to týka, potom vedzte, že vaša žena si všimne, že po práci doma dávate 0% výkonu.

Ak svojej práci obetujete aj dušu, zaručene to ovplyvní váš vzťah. Dávajte si na to pozor a venujte sa nielen práci, ale aj svojej rodine.

Dominujete argumentom

Nedorozumenia vznikajú, to je bežná vec. Aký ale máte štýl argumentácie? Počúvate aj vašu ženu, alebo musí byť vždy po vašom?

Keď človek nedokáže argumentovať so svojou láskou, potom sa spory iba ututlávajú a bublajú pod pokrievkou. Výsledkom je nešťastie a stres.

Ona všetko riadi sama

Vaša domácnosť je ako prekladiskový prístav – rozvrhy prác, záväzky, výdavky a iné povinnosti. Niekto to celé musí riadiť a je veľká pravdepodobnosť, že je to práve vaša žena.

Nebuďte len ďalšie telo v dome. Buďte radšej jej kolega-kapitán, než len obyčajný zamestnanec.

Tiez sa Vam moze pacit