Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Toto je liek proti vráskam, ktorý máte určite doma! Poznali ho už aj naše babičky.

Maska z masla dokáže vašej pokožke dodať zabudnutú mladosť a pružnosť! Ak je suchá, lúpe sa, vznikajú na nej vrásky, ktoré sú vyvolané nedostatočnou výživou, stojí za to vyskúšať tento netradičný recept na maslovú masku!

Kombinácia krupice a masla je pre vašu kožu skutočným životabudičom. Krupica obsahuje škrob, rastlinné bielkoviny a vlákninu, čo je pre pokožku neoceniteľná dávka výživy. Už po prvom použití budete môcť vidieť viditeľné výsledky! Je však lepšie, ak tento omladzovací postup budete opakovať po dobu jedného týždňa.

Ingrediencie

◾1 ČL masla

◾½ ČL krupice

Postup

1.Je veľmi dôležité, aby ste do masky použili čerstvé a kvalitné maslo, s nie menej ako 80% -ným obsahom tuku. Maslo roztopte a zmiešajte s krupicou.

2.Zmes naneste na očistenú tvár po dobu 15 minút. Mali by ste to robiť čo najrýchlejšie, pretože krupica okamžite absorbuje vlhkosť a napučí.

3.Masku následne zmyte teplou a studenou vodou.

Vaša pokožka ostane po tejto maske jemná, hladká a čo je najlepšie, nemusíte už použiť žiaden hydratačný/vyživujúci krém.

Len málo ľudí vie, že maslo v sebe obsahuje retinol, ktorý k tvorbe kolagenových častíc. Obnovuje pokožku, vyhladzuje ju a robí ju príjemnou na dotyk. V masle sa tiež nachádza riboflavín, ktorý pomáha kyslíku preniknúť hlbšie do buniek kože a urýchliť proces ich obnovy.

Kyselina listová je taktiež prítomna v tejto zázračnej zmesi! Zmäkčuje zatvrdnutú a suchú pokožku. Produkt bohatý na mliečny tuk obsahuje vápnik a jednoducho transformuje pokožku do novšieho, lepšieho a zdravšieho vzhľadu. Účinok používania masla v domácich podmienkach je úplne bezpečný v porovnaní s drahými procedúrami salónu, ako sú napríklad injekcie na vyplnenie vrások.

Maslo na pokožku v okolí očí je skutočným pokladom. Aplikujte si tenkú vrstvu masla na problémové oblasti ešte pred tým, ako sa presuniete do postele a čoskoro uvidíte, že vaša pokožka bude vyzerať sviežo aj ráno po prebudení. Ženy, ktoré sa rozhodli vyskúšať maslo na tieto účely sa už vzdali ostatných kozmetických prípravkov na starostlivosť o očné viečka.

Maslo vám taktiež pomôže zbaviť sa popraskanej koži na pätách, čo im dodá vytúženú hladkosť a mladosť. Všetko, čo potrebujete urobiť, je natrieť si pred spaním pätu maslom a navliecť si na nohy z prírodnej bavlny. Po niekoľkých procedúrach vás päty prekvapia svojou jemnosťou.

Skúšali ste už maslo na skrášľujúce účely? Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

Tiez sa Vam moze pacit