Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Toto cvičenie podľa Butrimova: vracia krčné stavce späť na svoje miesto a zlepšuje krvný obeh

Práca v kancelárii, váľanie sa pri televízii, neustále surfovanie po internete a sociálnych sieťach v telefóne, nedostatok fyzickej aktivity a nezdravá strava sú príčinou rôznych ochorení.

Najčastejšie a najnepríjemnejšie z nich je osteochondróza. Presnejšie, osteochondróza krčnej chrbtice . Z toho vznikajú závrate, nevoľnosti, bolesti hrdla, ktoré sa často považujú mylne za únavu.

Pre liečenie osteochondrózy je liečebný telocvik najúčinnejšou metódou. Pomáha upravovať krvný obeh v krčnej chrbtici a obnoviť správnu polohu stavcov. Za jeden z najúčinnejších je považovaný súbor cvičení od doktora Butrimova, ktorý ho vyvíja už 30 rokov.

Cvičenie pri cervikálnej osteochondróze

Osteochondróza krčnej chrbtice je ochorenie, pri ktorom dochádza k postupnej deštrukcii tkaniva chrupavky intervertebrálnych kĺbov a platničiek cervikálnej oblasti.

Bolesti krku alebo brnenie v rukách pociťujú každý deň tisíce ľudí. Ale z nejakého dôvodu prikladajú týmto príznakom menší význam ako napríklad nádche.

A ak už ide o silnú bolesť, kedy skoro nemôžu pohnúť hlavou, je proces liečby obtiažny, dlhý a nákladný. Uvedomte si, že prvé príznaky ochorenia sa objavujú už vo veku 25 rokov.

Sledujte video s prevedením cviku:

Krčná chrbtica obsahuje veľa ciev a nervových zakončení. Pri osteochondróze je utláčaná vertebrálnej tepna, ktorá zaisťuje výživu do mozočku, predĺženej miechy a zadných častí mozgu.

Výsledkom je narušenie koordinácie pohybov človeka, prípadná strata rovnováhy, zhoršuje sa videnie a sluch a niekedy tento jav vedie k mozgovej mŕtvici. Takže akonáhle pocítite bolesti na krku, vyhľadajte lekára.

Vladimír Alexandrovič Butrimov je expertom v oblasti reflexnej terapie, liečiteľom cvičenie čchi-kung, psychoterapeutom a odborníkom na terapeutická cvičenie.

Viac ako 30 rokov študoval a vyberal najefektívnejšie metódy a cviky pre liečbu cervikálnej osteochondrózy a posilnenie chrbticového svalového systému. Jeho technika je veľmi rozšírená a vyliečila už mnoho ľudí …

Qigong (čchi-kung) cvičenie posilňuje krčné svaly a spevňuje kĺby krčnej chrbtice. Cvičenie je pomerne jednoduché, ale musíte dodržiavať dôležité pravidlo. Doktor Butrimov považuje za potrebné dosiahnuť pri cvičení úplného uvoľnenia. Musíte byť maximálne uvoľnenie a robiť všetko veľmi pomaly.

V žiadnom prípade nerobte rýchle pohyby a prechody medzi cvikmi. To platí nielen pre cvičenie podľa Butrimova, ale aj pre akékoľvek cvičenie zamerané na liečbu chrbtice.

Toto video zobrazuje časť Butrimova cvičenie, ktoré by sa malo vykonávať dvakrát denne a najlepšie častejšie. Napríklad na pracovisku miesto prestávky na fajčenie. Nezabudnite to hlavné: musíte robiť cvičenia pomaly a plynulo.

90% pracujúcej populácie trpí cervikálnou osteochondrózou. Preto, ak vediete sedavý životný štýl a máte krk často ohnutý (práca s počítačom, písanie prednášok), je nutné vykonávať špeciálne cviky pre krčnú chrbticu. A ak už máte problémy alebo bolesti v oblasti krčnej chrbtice, poraďte sa s lekárom skôr, než sa pustíte do týchto cvičení.

Sledujte stav vašej krčnej chrbtice, pretože od nej závisí dobrá funkcia celého organizmu. A povedzte aj informácie o terapeutickom cvičení svojim priateľom na sociálnych sieťach.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj,, youtube.com

Tiez sa Vam moze pacit