Prírodná medicína, Zdravé recepty

Toto je 10 tipov, ako sa jednoducho zbaviť zarastajúceho nechtu.

Aj keď to nevidíte denne, vaše ruky a nohy o vás môžu prezradiť neobyčajné množstvo informácií o vašom fyzickom stave.

Vaše nechty vám môžu dávať varovanie. Bolesť nôh v okolí nechtov vás môže povzbudiť k lepšej starostlivosti o vaše nechty na nohách či o celé telo.

Existuje niekoľko spôsobov ako liečiť zarastené nechty v pohodlí domova. Ak si myslíte, že je to vážnejšie, neváhajte sa obrátiť na lekára.

Pozrite sa na overené typy liečby zarastených nechtov:

Vodný kúpeľ so soľou

Ak chcete zabrániť opakujúcej sa infekcii spôsobenej zarasteným nechtom, skúste upokojiť túto oblasť soľným kúpeľom.

Mnoho pedikérov odporúčajú namočiť boľavý prst vo vodného kúpeľa po dobu 15 minút každý deň. To pomôže zmierniť bolesť a opuch či zmäkčí nechty.

Antibiotické maste

Najhoršie, čo môžete urobiť je nechať zarastený necht odstrániť chirurgickým zákrokom. Vyvarujte sa rezaniu alebo orezávaniu.

Skúste mastenie antibiotickou masťom. To zníži pravdepodobnosť vzniku závažnej infekcie.

Jemné odstránenie pokožky

V prvom rade je potrebné oddeliť necht od pokožky. To môžete vykonať pomocou pilníka na nechty alebo sterilenej nitky.

Potom musíte dezinfikovať nožničky na manikúru s peroxidom vodíka alebo alkoholom a jemne odstihnúť prečnievajúcu kožičku.

Nosenie pohodlných topánok

Teraz, keď sme sa už pozreli na niekoľko jednoduchých spôsobov ako okamžite napraviť zarastený necht, poďme sa na chvíľu pozrieť na prvotné príčiny vzniku tohoto problému.

Čo je najdôležitejšie, musíte nosiť správne topánky. Vaše nohy by sa mali do nich pohodlne bez problémov zmestiť a mali by byť vytvorené zo vzdušného materiálu. Najmä v letných mesiacoch.

Správne skracovanie nechtov

Existuje niekoľko rád čo robiť a čo nerobiť pri skracovaní nechtov.

Po prvé sa uistite , že to robíte dobre – vždy skracujte čisté nechty s čistými nožničkami.

Správna dĺžka je tiež dôležitá. Nechty si neskracujte príliš. To by mohlo spôsobiť problémy.

Hygiena

Na to, aby boli vaše nechty zdravé, nemusíte každý týždeň navštevovať pedikérku. Stačí si každý deň močiť nohy v mydlovej vode 10 minút a aspoň raz za týždeň odstrániť mozole pemzou alebo pilníkom. Taktiež je potrebné jemne a starostlivo zatláčať kožičku na nechtoch. Vaše nohy sa vám odvďačia.

Kontrola príznakov

Je dôležité, aby ste vaše nohy pozorovali deň čo deň. Pri pravidelnej kontrole môžete včas objaviť aj oveľa závažnejšie problémy a ochorenia. Napríklad ľudia trpiaci diabetom, majú často na nohách mozole alebo vriedky. Ploché nohy môžu signalizovať poruchu nervov alebo príliš suché nohy môžu znamenať problémy so štítnou žľazou.

Tiez sa Vam moze pacit