Zdravie a životospráva

Tomuto sa oblúkom vyhnite! Zoznam najnebezpečnejších potravín z Číny, ktoré jeme všetci…

Čína je krajina, ktorá hrá veľmi dôležitú úlohu na svetovom trhu. Predáva a kupuje miliardy produktov, služieb a jedál ročne. Ale ako sa hovorí, nie všetko je vždy dokonalé. Medzi tisícmi kvalitnými výrobkami existujú stovky tých menej kvalitných ba priam niekedy až nebezpečných výrobkov.

Každý rok objem exportovaných potravín z Číny rastie. Pripravili sme zoznam najnebezpečnejších potravín, ktorým by ste sa mali oblúkom vyhnúť.

Cesnak

Až 80% svetovej produkcie cesnaku pochádza práve z Činy. Vedci hovoria, že čínsky cesnak, obsahuje množstvo pesticídov, ťažkých kovov a ďalších toxických látok pre zdravie. Pred exportom do iných krajín, cesnak namáčajú do chlóru, vďaka čomu udrží dlhšie tvar.

Čierne korenie

Čierne korenie je jedným z najviac používaných korení. Aby znížili náklady, začali do tohto výrobku pridávať drobné nečistoty. V najlepšom prípade je to škrob a krieda.

Falošná ryža

Produkt, ktorý je najčastejšie falšovaný. Falšujú ho zo zemiakového škrobu, do ktorého pridajú plast, aby sa vytvorila potrebná hmota. Ak budete jesť takúto ryžu je to to isté ako keby ste jedli celofánový obal. Je potrebné dôkladne kontrolovať ryžu.

Spracovávané huby

Až 35% všetkých solených a marinovaných húb prichádza k nám z Číny. Po prvý krát sa začalo rozprávať o toxikácii týchto húb už v roku 2006. Vtedy po požití húb, ktoré nazbierali v blízkosti Pekingu, bolo hospitalizovaných 16 ľudí. Problémom je vysoká miera znečistenia ovzdušia v niektorých častiach Číny.

Ryba (tilapia a treska)

Tilapia a treska, sú najpopulárnejšie ryby, ktoré sa dovážajú z Číny. Aby sa rýchlo rozmnožovali a rástli, dávajú im hormóny a silné antibiotiká. Okrem toho, väčšia časť rýb sa chová v malých rybníkov, vo vode, ktorá je veľmi znečistená.

Pekinská kapusta

Bezohľadní farmári striekajú kapustu formaldehydom, aby dobre znášala transport. Následky používania takéhoto produktu môžu byť smutné: podráždená koža a zažívacie ťažkosti.

Tiez sa Vam moze pacit