Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Táto vec prečisťuje obličky, pomáha pri zníženej imunite a zlepšuje trávenie v rovnakom čase. Keď som ju objavila, okamžite som ju začala používať

Babské rady sa často tradujú z generácie na generáciu. Niektoré sú naozaj skvelé, niektoré už v dnešnom modernom svete nemajú svoje miesto ako niekedy. Tento tip však pomohol mojej kamarátke, ktorá mala dlhodobo problémy s obličkami. Máte v kuchyni kardamón? Ja osobne túto aromatickú koreninu využívam veľmi rada pri varení, ale aj pečení.

Máte problém s obličkami alebo dokonca zažívacie ťažkosti? Vyskúšajte tento babský recept, ktorý je starý už niekoľko rokov. Ak si nedokážete odpustiť aspoň jednu kávu denne, skúste si ju ochutiť práve štipkou kardamónu. Potešíte nie len svoje chuťové bunky, ale aj vnútorné orgány.

Liečivé vlastnosti kardamónu sú známe už dlho a v tradičnej medicíne východných krajín ako India a Čína je liečenie alternatívnou cestou úplne normálne a bežné. V minulosti ľudia verili, že prostredníctvom rôznych korenín sa dajú vyliečiť mnohé zdravotné neduhy.

Aké sú vlastnosti kardamónu?

 

Čistí telo

Kardamón je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení, ktoré súvisia s obličkami a močovými cestami. Jeho pravidelný príjem znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie

Káva so štipkou kardamónu zlepšuje trávenie. V skutočnosti kardamón zvyšuje prietok žlče, čo pomáha pri trávení a uvoľňuje kŕče a svalstvo. Okrem toho je kardamón skvelý proti nadúvaniu a plynatosti.

Bojuje proti anémii

Kardamón obsahuje železo, mangán, meď a mnohé ďalšie látky, ktoré pomáhajú pri liečbe príznakov anémie, ako je napríklad vyčerpanie. Toto korenie má také živiny, ktoré zvyšujú hladinu červených krviniek a pomáhajú pri bunkovom metabolizme.

Používa sa ako antiseptikum

Už niekoľko rokov sa v Indii na liečbu zápalových procesov v ústach využíva najmä kardamón. Pár kúskov tohto korenia vám pomôže k lepšiemu a zdravšiemu dychu.

Zvyšuje imunitu

Užitočné vlastnosti kardamónu majú priaznivý účinok na imunitný systém a zmierňujú nespavosť a depresie.

Chráni pokožku

Pridanie tejto koreniny do kávy, čaju alebo teplej vody udrží vašu pokožku v dobrom stave a ochráni ju pred predčasným starnutím. To všetko len vďaka výnimočným antioxidačným účinkom kardamónu.

Obnovuje a ozdravuje vlasy a vlasovú pokožku

Kardamón sa tiež používa na liečbu a starostlivosť o vlasy. Pravidelné oplachovanie vlasov s tinktúrou obsahujúcou kardamón zaistí, že vaše vlasy budú zdravé, vyživené, hodvábne a lesklé.

Toto nie je úplný zoznam všetkých liečivých účinkov tohto unikátneho korenia. Ak budete pravidelne piť kávu, či čaj s kardamónom, budete svoje telo udržiavať v dobrej kondícii. Okrem toho vám šálka takéhoto nápoja zaistí energiu na celý deň. Ak nepijete kávu, pokojne si trošku pridajte do čaju.

zdroj:  takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit