Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Táto prírodná zmes privedie vaše vlasy poškodené od trvalej späť k životu!

Väčšina žien si dnes farbí svoje vlasy. Dlhodobé farbenie vlasov trvalou má však aj svoju daň v podobe poškodených, lámavých alebo rozštiepených vlasov.

Dnes vám prezradíme recept na jednu zmes s pozoruhodnými účinkami. Nielenže zlepší kvalitu vašich vlasov, ale aj podporí ich rast a pomôže vám predísť ich vypadávaniu.

Ak si ju budete aplikovať na vlasy pravidelne 2 krát týždenne počas 6 až 8 týždňov, dokážete si vlasy posilniť a takmer úplne zregenerovať ich štruktúru.

Ak chcete, celú kúru môžete zopakovať po zhruba 3 mesiacoch.

Recept na obnovu poškodených vlasov

Budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • 20 gramov čerstvého droždia (alebo 3 gramy sušeného – 1 čajová lyžička)
  • 1 čajová lyžička medu
  • 2 dcl mlieka

Postup a aplikácia

1. Najprv zohrejte mlieko na vlažnú teplotu. Nesmie byť príliš horúce, aby ste si nepopálili pokožku a tiež, aby ste nezahubili kvasinky v droždí. Teplota okolo 30 až 35 stupňov Celzia postačuje.

2. Následne v mlieku rozmiešajte med a droždie.

3. Vyrobenú zmes nechajte postáť 15 až 20 minút, aby mierne sfermentovala.

4. Pred aplikáciou zmesi na hlavu si vlasy najprv umyte šampónom, aby boli čisté a vlhké. Je však možné to robiť aj na suché neumyté vlasy, ak to preferujete takto.

5. Pripravenú zmes potom aplikujte priamo na vlasy a vlasovú pokožku hlavy až ku korienkom. Uistite sa, že sa dostane všade – aj na celú dĺžku vlasov, aj na pokožku.

6. Po nanesení si dajte na hlavu sprchovaciu čiapku a tú obaľte ešte do uteráka, aby ste na hlave udržali teplo, ktoré je ideálne pre prácu kvasiniek z droždia. Čím viac budú kvasinky pracovať, tým viac vitamínov do vlasovej pokožky a vlasových korienkov uvoľnia.

7. Masku nechajte pôsobiť zhruba 20 až 30 minút.

8. Na koniec si vlasy umyte bežným spôsobom.

Záver

Opakujte túto procedúru 2 krát do týždňa počas nasledujúcich zhruba 2 mesiacov. Nepotrvá dlho a vaše vlasy budú znova krásne, pevné a žiarivé.

Tiez sa Vam moze pacit