Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Táto potravina je ZÁZRAK pre vaše telo, bohužiaľ málokto vie o jej skvelých účinkoch!

Predstavte si, že len 100 g tvarohu v dopoludňajších hodinách vás môže zbaviť väčšiny stresu, podráždenosti a úzkosti po celý deň. A to nie je jediný dôvod, prečo by sa malo začať s týmto produktom spolu s lyžičkou kyslej smotany!

Teraz vám prezradíme, prečo vedci dôrazne odporúčajú miešať tvaroh a kyslú smotanu . Na koniec, nie je nad zdravé raňajky. My vám povieme, s ktorými produktmi táto surovina bude mať úžitok, a s ktorými vám neprospieva.

Tvaroh s kyslou smotanou

Je potrebné poznamenať, že s vekom  sa trávenie zhoršuje a horšie pôsobia i   mliečne výrobky , ale to neplatí pre tvaroh. Medzi nimi sa sám absorbuje veľmi ľahko, pričom v žalúdku nevyvoláva pocit ťažkosti . Mnohí odborníci po preskúmaní jeho zloženia dospeli k záveru, že s pridaním kyslej smotany sa tvaroh stáva ideálnym produktom pre športovcov, deti a ženy, ktoré bojujú s diétami.

Vážne, mastné kyseliny v kyslej smotane, vápniku a ľahko stráviteľnej bielkovine sú darom pre krásku. Lesklé vlasy, silné nechty a zdravá koža sú bonusom pre štíhle telo. Kaloriálne raňajky z tvarohu a kyslej smotany nepresahujú 300 kcal.

V tomto pokrme sú sacharidy úplne neprítomné, čo nakoniec vedie k štiepeniu tukov v páse a bokoch . Ak budete mať nízkotučný tvaroh a pridáte doň jogurt, obsah kalórií sa zníži na polovicu. S takýmito raňajkami aj štíhli bude chudnúť.

Pre mužov sú dôvody na konzumáciu tvarohu trochu iné. Ten istý ľahký proteín sa aktívne zapája do regenerácie svalov po tvrdom tréningu alebo vyčerpávajúcom výkone a tiež zvyšuje hladiny testosterónu. Je to ideálna náhrada drahých proteínových kokteilov.

Nehovoriac o použití tvarohu bohatého na vápnik, pre deti, ktorý je pre ne naozaj ideálna potravina. Ale iste neviete fakt o tomto produkte: je dôležité jesť tvaroh na raňajky a zabudnite na existenciu valeriánu. Stresová odolnosť a zdravý nervový systém nikomu neublíži a to všetko vďaka vysokému obsahu vitamínov B.

Kontraindikácie tvarohu so smotanou

Zaujímavé je, že denná dávka tvarohu s kyslou smotanou sa denne  pohybuje od 200 do 250 gramov (to je kvôli zvláštnostiam rovnováhy vody a soli). Z ďalších kontraindikácií stojí za zmienku len osobná neznášanlivosť a problémy s obličkami, ktoré by nemali byť preťažené proteínovými produktmi počas choroby.

Ak ste sa predsa rozhodli pre tieto výživné raňajky , zabudnite na kávu, čokoládu a alkohol. Tieto potraviny vám spôsobujú nedostatočnú absorpciu vápnika pri kombinovaní týchto produktov. A ďalší dôležitý bod: otázka, či jesť tvaroh s kyslou smotanou na raňajky s cukrom. Nezabúdajte ten je obsiahnutý aj v ovocí.

Na vstrebanie cukru potrebujete veľké množstvo vápnika . Pri pridaní cukru do tvarohu, je dôležité pochopiť, že užitočnosť pokrmu zmizne.  Ak sa vám bez neho pokrm zdá byť príliš nevýrazný, pripravte si tvaroh so  smotanou , soľou, cesnakom a zeleninou. Takto pripravený tvaroh sa môže jesť so zeleninou, chlebom, tenkou pitou alebo  len tak, ak si držíte líniu a staráte sa o svoje zdravie.
Tvaroh je naozaj prospešná a užitočná potravina, ktorá by nemala chýbať ani u vás!

Zdroj: sovkusom.ru

Tiez sa Vam moze pacit