Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Táto metóda vás zbaví bolestí v krku a zátylku iba za 90 sekúnd! Mne pomohla a k doktorovi s bolesťami už nechodím!

Stuhnutý krk je často sprevádzaný bolesťou a sťaženým pohybom, hlavne, ak sa pokúsite otočiť hlavou do strán. Človek sa musí otočiť s celým telom, len preto, aby sa za niečím obzrel.

Stuhnuté svaly znamenajú prudký nárast pružnosti, pevnosti a odolnosti voči bežným stiahnutiam v zdravom ľudskom tele. Proces je sprevádzaný stuhnutosťou krku, bolesťou hlavy, hrdla, ramien a paží. Čítajte ďalej, a dozviete sa, ako sa tohto problému zbaviť!

Najčastejší dôvod stuhnutého krku je natiahnutý väz alebo svaly, najmä tie lopatkové.

Príčiny:

 1. Spánok v nesprávnej polohe, čo vedie k napätiu svalov krku.
 2. Zranenie krku pri športe.
 3. Akákoľvek činnosť, ktorá zahŕňa neustále otáčanie hlavy.
 4. Zlé držanie tela, napríklad sedavá práca za počítačom.
 5. Nadmerný stres.
 6. Dlhodobo-nesprávna poloha krku. Napríklad, ak ma človek vo zvyku často telefonovať a prikladá si ucho s telefónom až k ramenu.

Okrem toho, stuhnutý krk môže naznačovať vznik iných závažných ochorení. Existuje celý rad život ohrozujúcich chorôb, ktoré súvisia s týmto problémom: zápal mozgu, ako výsledok infekčnej nákazy alebo krvácanie do mozgu.

Možné ochorenia:

 1. Osteochondróza krčnej chrbtice
 2. Artritída krčnej chrbtice
 3. Meningitída
 4. Mŕtvica
 5. Encefalitída
 6. Parkinsonová choroba

Vždy, keď máte stuhnutý krk sprevádzaný horúčkou, je vhodné, aby ste vyhľadali lekársku pomoc na skontrolovanie príznakov. Koniec koncov, samoliečba môže viesť k sebapoškodeniu a to najmä aj sa jedná o krk a chrbát.

Pozrite si nasledujúce video s cvikmi, ktoré vám pomôžu zmierniť bolesti len za 90 sekúnd! Všetko robte pomaly a plynule, aby sa svaly roztiahli a odpočinuli.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit