Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

TÁTO JEDNODUCHÁ RADA MI POMOHLA IHNEĎ NA KĹBY!

Takzvaný kúzelný jód je roztok jódu s cesnakom a svoje pomenovanie dostal vďaka jeho liečebným vlastnostiam. Zástancovia tradičnej medicíny sú presvedčení, že jód spolu s cesnakom dokážu vyliečiť množstvo rôznych ochorení. Používajú ho pri liečbe kŕčových žíl, plesniach na nechtoch, výrastky v pätách a dokonca aj pri zväčšovaní prsníkov.

Pozitívne reakcie majú aj ľudia, ktorým táto tinktúra pomohla liečiť modriny a rany. Je schopná zbaviť vás opuchov a podliatin už za pár dní. Ak sa bavíme o chorobách kĺbov, potom je pre maximálny účinok lepšie kombinovať niekoľko spôsobov liečby naraz.

Čo je najhlavnejšie pri liečbe kĺbov pomocou cesnaku a jódu? V ľudovej medicíne je jód významný za svoje regeneračné účinky. Okrem toho, má protizápalový a analgetický účinok pri liečbe bežných kĺbových ochorení – artritída, polyartritída, dna, artróza. A hoci oficiálna medicína nedôveruje liečebným vlastnostiam jódu aplikovaného na kožu, skúsenosti ľudí slúžia ako dôkaz účinku tohto lieku.

Jód spôsobuje lokálne podráždenie kože, pomáha zmierňovať bolesti. Preniká cez pokožku do vnútra krvných ciev, šíri sa do organizmu a má baktericídny účinok v kapilárach. Liehovinová tinktúra jódu podporuje sťahovanie ciev a znižuje znecitlivenie zapálených kĺbov.

Čo sa týka cesnaku, obsahuje alicín, ktorý je prirodzené antibiotikum. Cesnak pomáha odstrániť zápaly a ničiť škodlivé mikroorganizmy.

Potrebujeme:

3-4 strúčiky cesnaku
30 ml jódu (tinktúra)
Fľaštička z tmavého skla

Postup:
1.Cesnak si nakrájajte najemno.

2.Preložte ho do pripravenej fľaštičky.

3.Nalejte do nej jód, aby zakryl všetok cesnak.

Pretrepte a nechajte odležať 1 týždeň na tmavom mieste.

Jód s cesnakom je výlučne na vonkajšie použitie. Natierať si zapálenú oblasť sa neodporúča častejšie ako 3-krát týždenne. Pred aplikáciou jódu očistite kožu mydlom a vodou a osušte ju. Kvapalinu neaplikujte kontinuálne, pretože to môže spôsobiť silné podráždenie.

Vďaka tomuto prípravku dokážete zvládnuť mnohé problémové oblasti na tele ako napríklad: kolená, chrbát, kĺby, akékoľvek rany a modriny. Bolesť a modriny zmiznú skôr ako by ste to čakali. Výhodou tohto ľudového lieku je jeho jednoduchosť a dostupnosť, pretože potrebné ingrediencie sa dajú nájsť v každom dome.

Pred začatím liečby tinktúrou jódu je potrebné vykonať test na toleranciu. Aplikujte na citlivú oblasť pokožky (vnútorný povrch predlaktia, vnútorný záhyb lakťa) 2-3 tenké čiary tinktúry. Po 15 minútach sa pozrite, či na koži neobjavíte podráždenie, sčervenanie alebo pľuzgiere. Ak sa objavia, liečbu radšej neskúšajte. Kontraindikácie nastávajú aj u ľudí, ktorí majú problémy so štítnou žľazou, alergické reakcie, horúčku a tehotné ženy.

Tiez sa Vam moze pacit