Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Len táto jedna vec účinne pomáha v boji proti celulitíde a striám a funguje na 100%. Chcete vedieť, čo to je?

Celulitída, alebo ak chcete “pomarančová koža”, sa nás týka. Týka sa zrejme každej jednej ženy a každá jedna s ňou bojujeme. V dôsledku nezdravého životného štýlu môžu mať celulitídu dokonca aj adolescenti. Ako sa vyhnúť celulitíde, vieme my v Babských veciach a prezradíme to aj vám. 

Súčasťou mnohých drahých kozmetických prípravkov na celulitídu sú esenciálne oleje. Sú účinné v boji proti pomarančovej koži, pomáhajú rozkladať podkožnú vrstvu tuku bez toho, aby to nejakým spôsobom poškodilo naše zdravie. Oleje, ktoré sú citrusové, sú jednoznačne číslo jedna na trhu v boji proti celulitíde.

Esenciálny olej z pomaranča

Tento olej zlepšuje krvný obeh a celkovo teda prekrvenie pokožky, obohacuje pokožku o vitamín C, ktorý pomáha pri výmene látok a vlhkosti. Výsledky sú viditeľné už po pár týždňoch používania. Olej treba každý deň, pokojne aj viackrát denne vmasírovať na postihnuté miesta. Je vhodný pre všetky typy pleti, tonizuje a aj hydratuje vašu pokožku.

Silice grapefruitu

Oleje, ktoré obsahujú silice grapefruitu, sú vhodné najmä pre mastnú pleť. Dámy s mastnou pleťou majú často pocit, že si oleje nemôžu na pokožku aplikovať, pretože bude ešte mastnejšia. Opak je ale pravdou. Ak mastnú pleť neustále vysušujete prípravkami, ktoré obsahujú alkohol, pleť sa mastí ešte viac. Preto sú aj pre mastnejšiu pleť vhodné oleje, len treba vedieť, aké sú vhodné, aby nedošlo k upchávaniu pórov. Oleje so silicami grapefruitu sťahujú póry, vyhladzujú nedokonalosti a nerovnosti na pokožke a pleť po nich vyzerá atraktívnejšie a sviežo.

Použitie týchto olejov je veľmi jednoduché. Stačí pridať pár kvapiek do kúpeľa, obľúbeného telového mlieka, alebo ich môžete nanášať aj samotné. Pri aplikácii je tiež veľmi dôležitá dôkladná masáž. Postihnuté miesta ako stehná a zadok masírujte pomocou špeciálnych masážnych hubiek. Môžete si tiež pripraviť anticelulitídny prípravok. Stačí, ak zmiešate pár kvapiek oleja a 1 lyžicu kyslej smotany. Po masáži stačí pokožku poriadne umyť. Efekt bude úžasný aj keď namiesto smotany použijete olivový olej s pár kvapkami esenciálneho oleja. Masáž by mala trvať viac ako 10 minút a mala by byť naozaj precízna.

 Dávajte pozor!

dsfdhgj

Všetky citrusové silice a oleje spôsobujú, že koža je citlivejšia na slnečné žiarenie. Preto sa snažte vyhnúť ich aplikácii predtým, ako idete na pláž, do solária, na dlhú prechádzku, alebo kamkoľvek na slnko.

Veľkou výhodou je, že esenciálne oleje nie sú veľmi drahou záležitosťou. Zakúpite ich v lekárni, prípadne v špeciálnych malých obchodíkoch, ktoré predávajú výlučne olejčeky a rôzne čaje. Teraz už vám stačí len trochu trpezlivosti a výsledky sa dostavia za pár týždňov a u niektorých dokonca za pár dní. Nezabudnite sa tiež o tieto skvelé rady podeliť so svojimi priateľkami. Ako bojujete s celulitídou vy?

Tiez sa Vam moze pacit