Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Sušené slivky sú darom pre naše zdravie!

Slivka patrí medzi prvé ovocie, ktoré sa ľudia naučili sušiť. Ľudia o tomto zázraku vedia asi od 6. storočia pred naším letopočtom – časy náhodných objavov a čistej praxe.

Stalo sa to približne takto: niekde na pobreží Kaspického mora na úpätí Kaukazu zhromaždili úrodu zrelého ovocia a zabudli ich pod horúcim slnkom. Slivky rýchlo vybledli a premenili sa na produkt s jedinečnými vlastnosťami, ktoré sa samozrejme okamžite osvedčili. Potom sa plody začali cielene vysušovať, počas spôsobu vývoja a miernej zmeny technológie, ich tak poznáme do dnes.
Jedinečné slivky ako multivitamínová pilulka obsiahnutá kompletnú sadu užitočných a príslušných prvkov- (vitamíny A, E, C, PP, skupiny B, rovnako ako železo, vápnik, horčík, fosfor, sodík, jód, celulóza, glukóza, pektín a organické kyselina). Vieme o nej, že slivka  obsahuje veľké množstvo kremíka aj (vitamín K), ktorý zvyšuje rast nechtov a vlasov.

Užitočné vlastnosti sliviek

 1. Pre náladu
  Z viacerých príčin sme náchylní na náhle výkyvy nálady. Zloženie slivky, je známe tým, že vyrovnáva citové skoky, rovnováhu duševné zdravie a pomáha v boji proti melanchólii, apatii, nespavosti, úzkosti a podráždenosti, a aby sa zabránilo nervovému zrúteniu. Hľadáte harmóniu – zaradte sušené ovocie do stravy.
  2.Na srdce 
  Draslík je hlavným prvkom pre udržanie zdravia srdca a stien krvných ciev. 100 g sliviek môže pokryť 65% dennej hladiny draslíka v tele. Jedzte slivky, ak chcete vrátiť tlak späť do normálu.
  3.Na trávenie a úbytok hmotnosti
  Na základe sorbitolu a komplexu fenolových látok ktoré sú obsiahnuté v slivkách  majú mierny preháňací účinok. A vďaka pektínom a potravinárskym vláknam, sušené ovocie zlepšuje črevnú pohyblivosť, čím zlepšuje vstrebávanie živín z potravy. : Ak chcete schudnúť, ráno si dajte sušené slivky.A vďaka tomu, že pravidelne používate slivky, zabránite opuchu tkanív, pretože slivka pomáha pri odstraňovaní nadbytočnej tekutiny z tela.
  4.Pre krásu
  Slivky sú bohaté na antioxidanty, ktoré v spojení s kremíkom a biotínom chránia mladosť a krásu. Žena, ktorá má rád sušené slivky, to  môže vidieť  hneď: jej pokožka je čistá a hladká, bez začervenania, odlupovania a jej vlasy sú jemné a žiarivé.
  5.Pre imunitu
  Vďaka všetkým rovnakým antioxidantom majú slivky výrazný protinádorový účinok. Na prevenciu stačí 5 sušených sliviek za deň. Suché ovocie tiež potláča reprodukciu mikróbov v ústach, je užitočné pri anémii .
  Takže, s presvedčením a z istotou slivky  zaraďujeme do kategórie najužitočnejších produktov . Ale ako je známe, nie pre každého. Sušené slivky sú kontraindikované u ľudí s urolitiázou u diabetikov a dojčiacich matiek, pretože môžu spôsobiť nadúvanie u dieťaťa.

  Jedzte chutne, pestro a zdravo. Ak ste si prečítali tento článok, ktorý vás zaujal, zdieľajte ho so svojimi priateľmi!

Tiez sa Vam moze pacit