Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Štúdia dokázala, že jedenie pizze vám môže pomôcť schudnúť. Má to len tento jeden háčik!

Dobrá spáva! Jedenie pizze vám v skutočnosti môže pomôcť dosiahnuť váš cieľ v chudnutí. Pripravte sa na objednanie jednej chutnej, ktorú vám doručia za 45 minút.

Neviem ako vy, ale ja už viem, čo budem mať dnes na večeru!

Tak dobre, uznávam, že pizza zatiaľ nie je lepšie jedlo ako povedzme šalát. Avšak nedávna štúdia dokázala, že pizza vám skutočne dokáže pomôcť pri chudnutí.

Má to však jeden malý háčik. Aký? To si hneď vysvetlíme.

Ako pizza pomáha pri chudnutí

Podľa časopisu Men’s Health (Zdravie muža, no platí to rovnako aj pre ženy) uvedená štúdia ukázala, že po dvoch týždňoch diéty boli viac motivovaní držať sa diéty tí ľudia, ktorí mohli počas nedieľ pochutnať si na čomkoľvek.

Toto dokazuje, že malé prehrešky nikdy nikomu neublížili. Navyše, poskytuje vám to niečo, na čo sa počas celého týždňa tešíte, zatiaľ čo chudnete.

Nápad vyhradiť si jeden deň v týždni pre vaše obľúbené, hoci nie práve najzdravšie jedlo, je veľmi dôležité.

Autorka štúdie Rita Coelho do Vale pre magazín Men’s Health vysvetľuje:

„Kľúčom k úspešnej diéte je plánovať dopredu a vyhradiť si konkrétny deň, v ktorý môžete porušiť pravidlá.

Ak by ste takýto deň nemali a porušili by ste diétu, mali by ste z toho to pocit, že ste zlyhali. Následkom toho by ste mohli od diéty aj celkom odstúpiť.“

Niet pochýb o tom, že dodržiavanie zásad zdravého životného štýlu si vyžaduje disciplínu a sebaovládanie. Ak však máte takýto jeden deň v týždni, je to pre vás obrazne povedané, akoby svetlo na konci tunela.

Mesiac alebo dva by bola príliš dlhá doba. Týždeň, na konci ktorého váš čaká pizza, sa ale dá hravo zvládnuť.

Kuchár schudol takmer 50 kg jedením pizze

Stále neveríte, že pizza vám dokáže pomôcť schudnúť?

Jeden kuchár z New Yorku to zobral trocha do extrému a jedol pizzu každý deň. Obmedzil však celkový príjem kalórií na 2700.

Výsledok? Schudol takmer 100 kg. Ako však uvádza, aby ste schudli, nesmiete jesť príliš veľa pizze s bohatou nádielkou syra, salámy, klobásy a slaniny každý deň.

Používaním čerstvých surovín bol na svojej pizzi schopný regulovať obsah soli, tukov a sacharidov. Každý deň si na obed urobil jednoduchú (no veľmi chutnú) pizzu Margherita.

Ako uvádza vo svojom videu nižšie: „Moja pizza je niečo, čo pochádza zo stredomorskej kuchyne“.

S pomocou prírodných surovín zabezpečil, že jeho pizza mala zhruba 600 kalórií. Cesto tvorili len 4 zložky: múka, voda, morská soľ a droždie.

Na ostatné jedlá v priebehu dňa mu tak ostalo ešte 2100 kalórií. Takto bol schopný dosiahnuť svoj cieľ v chudnutí a stále mal ešte dosť energie na hranie sa so svojím synom.

Tu si môžete pozrieť jeho video (v angličtine):

Najlepší spôsob, ako si ohriať pizzu

Ak sa aj vy rozhodnete pre podobnú pizza diétu, potom zrejme narazíte na problém, ako si ohriať plátok studenej pizze.

Aj keď vám studená pizza nevadí, je vždy lepšie si ju trocha ohriať. Mikrovlkna je síce rýchla a pohodlná, no pizza z nej býva mokrá a nechutná.

Rúra je o niečo lepšia voľba, no stále to nebude celkom ono, ako keď jete čerstvú pizzu. Navyše, trvá aj dosť dlho, kým sa rúra nahreje.

Oveľa lepší spôsob je dať pizzu na panvicu a zohriať ju priamo nad miernym ohňom. Je to super rýchle, cesto zostane príjemne chrumkavé a navyše sa aj syr mierne roztopí.

Takto už nikdy viac nebudete musieť jesť navlhnutú pizzu z mikrovlnky!

Tiez sa Vam moze pacit