Zaujímavosti

Strašidelná optická ilúzia z roku 1892 odhalí vašu vnútornú silu. Čo vidíte ako prvé?

ilúzia

Táto strašidelná optická ilúzia, pochádzajúca z roku 1892, nám ponúka jedinečný pohľad na našu vnútornú silu a to, kým v skutočnosti sme.

Kde sa nachádza pravda?

Na obrázok sa stačí pozrieť len pár sekúnd a odhalí sa nám oveľa viac, než by sme si mohli predstaviť. Táto optická ilúzia, známa pod názvom Marnosť, nás vtiahne do hry so svetlom a tieňami. Je tak dokonale vytvorená, že dokáže oklamať náš mozog bez najmenších problémov.

Takéto je aj poslanie tejto optické ilúzie – donútiť nás vidieť to, čo tam v skutočnosti nie je, alebo to, čo je len zdánlivo skutočné. Len úplne minimum z nás, presnejšie 1%, dokáže nájsť všetkých deväť tvárí, ktoré sa na obrázku skrývajú.

Niektorí z nás dokážu rozlúštiť ilúziu za len 11 sekúnd, zatiaľ čo ostatní potrebujú oveľa viac času na to, aby objavili len malú časť toho, čo sa za ilúziou Marnosť skrýva.

Obraz v zrkadle

Obrázok, ktorý väčšina z nás v ilúzii Marnosť vidí, je lebka v zrkadle. Ale to je len malá časť celku.

Táto optická ilúzia je dielom Charlesa Allana Gilberta, amerického ilustrátora. Práve on v roku 1892 vytvoril túto dokonalú dvojzmyselnú ilúziu Marnosť. Obrázok nám ponúka dva pohľady – prvý je interpretácia ženy, ktorá sa na seba díva do zrkadla, druhý pohľad ukazuje už spomínanú lebku.

Ale ilúzia Marnosť ide ešte ďalej. Okrem dvojrozmerného pohľadu nám ponúka aj trojrozmerný pohľad, ktorý je niekde medzi tými dvoma hlavnými obrázkami – medzi ženou pozorujúcou sa v zrkadle a vyobrazenou lebkou.

Práve to odhaľuje našu vnútornú silu, ktorú máme v sebe.

Aký je teda váš pohľad na svet? Máte v sebe silu čeliť výzvam, ste chytrí alebo vždy zachovávate pokoj v situáciách, ktoré iných privádzajú do paniky? Veríte svojim inštinktom?

Hoci je optická ilúzia Charlesa Allana Gilberta skutočne dokonalá a má svoju hĺbku, ľudia ju väčšinou vnímajú kvôli jej celkovej kráse ako obraz, než aby v nej hľadali tento hlbší význam.

Zdroje: nypost.com, www.ranker.com, en.wikipedia.org

Tiez sa Vam moze pacit