Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Staroveký slovanský „zvierací“ horoskop našich predkov. Presnosť opisu charakteru je perfektná!

Vedeli ste, že ešte pred príchodom kresťanstva, keď na Slovensku bolo rozšírené pohanstvo a naši predkovia verili v bohov ako Perún, boh vojny, Slovania pomocou hviezd a astrológie vytvorili svoj vlastný „zvierací“ horoskop?

Kultúra slovanských národov bola založená na harmónii s okolitou prírodou. Každé zviera bolo obdarené vlastnou silou, schopnosťami a vedomosťami, čo sa odrážalo nie len v mytológii, folklóre a rituáloch, ale aj v astronomickom cykle Slovanov.

Každé zviera v tomto unikátnom horoskope zodpovedá charakteru a správaniu človeka v závislosti od jeho dátumu narodenia a použité zvieratá symbolizujú tie alebo iné stránky jeho osobnosti.

Tento staroslovanský horoskop je vo svojej štruktúre veľmi podobný tomu modernému, odlišuje sa len vo výbere zvieracích patrónov. A najzaujímavejšie je to, že hoci bol napísaný pred stovkami rokov na kúsku brezovej kôry, zachoval sa až dodnes a to prakticky bez žiadnych zmien.

Slovanský horoskop

Redakcia «Báječné zdravie» vám predstavuje unikátny staroslovanský „zvierací“ horoskop našich predkov. Podľa dátumu narodenia zistite aké ste zviera a môžete si prečítať aké sú vaše silné a slabé stránky!

Rosomák (10. januára – 10. februára)
S týmto zvieraťom žiadny poľovník nechce mať dobrovoľne nič do činenia! Rosomák, ako nikto, ochraňuje svoje teritórium, podozrievavo sleduje všetkých narušiteľov, ktorý mu naň vstúpia a netoleruje tých, ktorý sa na jeho pozemku chcú usadiť, loviť ryby, kopať nory, priviesť na svet mladé.

Tí, ktorí sa narodili v čase rosomáka nemajú radi svetlá reflektorov, verejných miest sa stránia a k sebe sa stavajú kriticky. Sú poriadkumilovní, presní a majú pevné zdravie.

Rosomák je zriedkavé zviera, ktoré nemá neprajníkov lebo si ho vážia dokonca aj jeho nepriatelia. Má svoj vlastný kódex a princípy, ktoré za žiadnych okolností neporušuje.


Vrana (10. februára – 10. marca)
Narodeným v tomto období by ste mali načúvať, pretože sa vyznačujú mimoriadnou múdrosťou a dobre rozvinutou intuíciou.

Vrana hneď odpovie na otázku, nad ktorou by si iný lámal hlavu. Viac cíti ako chápe správnu odpoveď. Úplne preskočí logické reťazce, odpovie, ale ako k odpovedi prišla to už vysvetliť nevie.

Zvyčajne sú vrany pomalé a pokojné, pretože pravá múdrosť nestrpí rozruch. Všetko vidia dopredu a ak majú chuť pozrieť sa na jablko, všetku prácu zanechajú a okamžite odídu tam kde sa to jablko práve nachádza.


Lasica (10. marca – 10. apríla)
Toto zviera v sebe cíti obrovskú silu, ktorá z neho doslova sála. Lasica nedokáže sedieť na jednom mieste ani hodinu, vždy niečo robí. Je aktívna, nebojácna a prefíkaná!

Lasica je natoľko presvedčená o sebe a svojej pravde, že ju nezaujímajú normy, pravidlá, zákony. Ona úprimne verí tomu, že ak urobí dobrý skutok tým, že ak okradne fretku (ale len tučnú!), alebo pridusí veveričku (ale nie lanom), že ju milujú a obdivujú za jej zručnosť a činy.

V skutočnosti je lasica inteligentným a vnímavým človekom, ochotným vám kedykoľvek prísť na pomoc. Pričom na pomoc chudobným rozdáva aj svoje aj cudzie s rovnakým zápalom.

Žaba (10. apríla – 10. mája)
Človek narodený v tomto období sa vyznačuje výraznou schopnosťou prispôsobiť sa prakticky každým okolnostiam a dokáže sa zapojiť do akéhokoľvek druhu činnosti.

Môžete vykonávať úplne obyčajnú prácu, napríklad na poli alebo v lese s drevorubačom, a tiež zastupovať vysoké posty vo vláde, viesť vojská, dosiahnuť uznanie v muzike, literatúre, umení, či vede. Žaby majú na rozdiel od iných menšie sklony k úpadku na duchu, pretože sa vždy majú dobre. To však má aj druhú stranu: žaby sa cítia natoľko pohodlne, že len málokedy sa pokúšajú dosiahnuť aj niečo iné.

Žaby si cenia pre ich zlatú dušu, čo je ukrytá pod hrubou kožou, ale žaby ju len veľmi neochotne odhaľujú, veď to nie je oblečenie, aby sa vystavovala na obdiv!

Kobylka (10. mája – 10. júna)
Kobylka viac než ktokoľvek iný nerada ukazuje únavu, smútok z nešťastia, či horkosť z porážky. Vždy bude spievať a tancovať! Človeku narodenému v tomto období je súdené byť optimistom a mať odhodlanie. Keď sa ľudia pozerajú na kobylky usmievajú sa, lebo v každej z nich akoby sa nachádzal maličký kúsok slnka.

Je však ťažké kobylku nazvať workoholikom. Je neposedná, často mení jedno za druhé, a málokedy dokončí čo začne. No pre iných, prekvapivo, urobí veľa, často viac ako pre samú seba. A jej tajomstvo spočíva v tom, že kobylka, ktorá na polceste odhodila polovicu vecí, sa zahanbená vráti a všetko rýchlo a úspešne dokončí.

A keď si uvedomíme, že kobylka aj úplne najťažší a najzložitejší problém vyrieši doslova za pochodu, to ju potom veľký stvoriteľ vytvoril počas svojho najlepšieho dňa a v dobrom duchovnom rozpoložení.

Škrečok (10. júna – 10. júla)
Za rok škrečok prespí asi deväť mesiacov a zvyšné tri neúnavne pracuje, aby sa mu podarilo zhromaždiť dostatok obilia z polí do sýpok.

Človek-škrečok je schopný pracovať deň aj noc bez oddychu, ráno si dať horúcu kávu a znova ísť do práce. Rovnako ako škrečok potom padá od únavy, plazí sa s vyplazeným jazykom a trvá mu dlho kým sa znovu spamätá. No výsledky jeho práce sú obdivuhodné!

Škrečky sú milované za láskavý charakter, veľkodušnosť a ochotu. Najčastejšie ich uvidíte oddychovať, a to teda vedia poriadne, dokonca ja keď je len si jednoducho poležať na sviežom vzduchu na tráve.

Slimák (10. júla – 10. augusta)
Človek-slimák sa vyznačuje empatiou, dokáže veľmi presne cítiť druhých ľudí. Zo slimákov sú výborní vodcovia lebo iba oni vedia ľudí zapáliť a viesť.

No táto citlovosť voči druhým má aj svoju druhú stránku: Slimáky sú vždy ochotné dať druhým všetko, čo majú, alebo sa dištancujú dokonca aj od blízkych hovoriac si, že ich už toľkokrát oklamali, že možno nastal čas popremýšľať aj nad sebou!

Na komunikáciu by ste ťažko hľadali lepších ľudí, pretože vždy vedia vycítiť ako sa človek cíti, nikdy nehovoria hrubo, a vždy prídu na pomoc.

Mravec (10. augusta – 10. septembra)
Mravec je pravdepodobne jediné stvorenie na svete, ktoré sa nikdy nebojí pracovať! Človeka, ktorý sa narodil v tomto období, len ťažko uvidíte bez práce a dokonca aj v skromných chvíľach oddychu plánuje svoj deň dopredu.

Človek-mravec sa vždy snaží robiť viac, za čo si ho cenia a vážia no aj mu dávajú viac práce a niekedy na neho prenášajú aj časť svojich vlastných úloh. A mravec to všetko zoberie na seba a to bez jediného slova.

Tvrdá práca sa mu vypláca: mravca si všimnú, povýšia ho a dajú mu ďalšiu prácu, ťažšiu a zodpovednejšiu. Dokonca hovoria, že mravec nepracuje rozumom, ale napokon génius je 1% talent a 99% tvrdá práca!

Chrúst (10. septembra – 10. októbra)
Nikto neprežíva na sebe toľko zmien ako ľudia narodení v tomto období! Keď sa červ vykope zo zeme a hryzie korienky je presvedčený, že to tak bude celý jeho život. Keď sa zmení na zámotok a ocitne sa v absolútnom pokoji zvolá: «Aký som bol predtým blázon!» — pochopiac, že nakoniec zistil, ako treba žiť a odteraz bude žiť len tak…

No príde čas, keď sa z kukly dostane von mladý chrobák, rozprestrie krídla a začne život vnímať z úplne novej perspektívy.

V práci dokáže chrúst dosiahnuť akýkoľvek stupeň, ak len z kariérnej dráhy neodbočí na oveľa zložitejšie cesty hľadania istoty, filozofické alebo náboženské smery, či hľadanie morálno-etických brán správneho života.

Bobor (10. októbra – 10. novembra)
Láska bobra k poriadku ho viedla k tomu, že sa naučil stavať hrádze, zvyšovať úroveň riek a vytvárať priehrady. Všetky zvieratá sa prispôsobujú počasiu, len bobor počasie prispôsobuje sebe, svojmu charakteru a rutine!

Ľudia narodení v tomto období majú vždy všetko pod kontrolou, nikdy sa neponáhľajú, pracujú pokojne a s istotou. Byť bobrom – to znamená veľa vedieť a veľa robiť. Keď zvieratá v panike utekajú od hrôzy alebo požiaru, bobor sa len ukryje do svojho podvodného domčeka, kde prečká malichernosť čo je pre iných katastrofou.

Bobor si vie svoj život zariadiť tak, že spolu s ním sa aj jeho milovaní budú cítiť pokojne a chránení, dokonca aj ak sa zvyšok sveta zrúti!

Pes (10. novembra – 10. decembra)
Vo svete kde nikto nedodrží svoje slovo je pes jediný, ktorý sa ešte stále drží starých zákonov cti, vernosti slovu, nikdy nebije kvôli klamstvám, nedá vám úder pod pás alebo nezaútočí od chrbta dokonca aj keď mu to neprináša žiadne výhody, alebo by sa mu za jeho zastaralé názory vysmievali.

Narodení v tomto období slepo veria svojim priateľom, niekedy až šialene a žiadna zrada ich nemôže odučiť od ich dôvery v ľudí a potreby chrániť. Pre psa nie je kariéra cieľom, ale často ich vidíte na vrchných priečkach obchodu, politiky, vlády, pretože im dôverujú dokonca aj nepriatelia.

Psovi môžete zdôveriť peniaze, tajomstvá aj osobný život! Ak by priateľovi hrozila bieda, pes vás nebude strašiť ani nožom ani silou ako mačka, ktorá sa spokojne umýva keď na jej majiteľa útočia. Pes skočí na hrdlo protivníka aj keby to znamenalo, že je to jeho posledný skok.

Medveď (10. decembra – 10. januára)
Toto zviera je skutočným vládcom lesa. V žiadnom prípade však nie kráľ zvierat! A všetko len kvôli jeho vrodenej lenivosti.

Len málokto vie, že zdanlivo neohrabaný medveď dokáže predbehnúť dostihového koňa, zadusiť aj losa a prednými labami dostať z nory myš skôr než aj tá najšikovnejšia mačka na svete stihne povedať „mňau“. Ale nie je to sila a rýchlosť, ktoré z neho robia pána lesa.

Považujú ho za hlavu preto, že aj napriek všetkej svojej moci je jednoduchý a bezstarostný, zhovievavý k slabým, neuráža sa pre maličkosti a sám sa uspokojí s málom: dostať sa k medu, poležať si v malinčí, okúpať sa a naplniť si brucho. A ešte si toto zviera potrpí na komfort! Aj v časoch, keď ostatné zvieratá mrznú na snehu a snažia sa zachovať si aspoň zbytky tepla, medveď sa uloží k spánku a útulne prezimuje vo svojom teplom brlohu.

RADA REDAKCIE

Astrológovia sú presvedčení, že naše závislosti na jedle sú vedené hviezdami. Keď zistíte obľúbené jedlo každého znamenia, môžete rodinu prekvapiť chutnými a zaujímavými jedlami.

Odhalil tento neobyčajný horoskop váš charakter? Podeľte sa s nami s vaším výsledkom v komentároch a aj priateľom povedzte o horoskope našich predkov!

Tiez sa Vam moze pacit