Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Stačí jedna žihľava do každej jamky a s vašimi paradajkami to urobí hotové divy!

Stačí jedna žihľava do každej jamky spoločne so sadenicami paradajok a nebudete sa stačiť čudovať, čo to s vašou úrodou urobí. Predtým bola táto metóda stávkovanie veľmi obľúbená a úplne bežná, v súčasnosti ju používa len málokto – a to je škoda!

Keď budete v sezóne vysádzať paradajky, spomeňte si a uložte do každej jamky žihľavu. Možno vám to príde bláznivé, ale keď vám vysvetlím, k čomu tento trik slúži, už to nikdy nebudete robiť inak.

Prečo práve žihľava?

Pokiaľ sa teraz pohrávate s otázkou, prečo práve žihľava a na čo je v jamke dobrá, rada vám to vysvetlím. Len málokto vie, že s pomocou žihľavy možno dosiahnuť oveľa lepšieho a rýchlejšieho zakorenenia, nehovoriac o ďalších výhodách, ktoré táto rastlina, ktorá je pre väčšinu ľudí obyčajným burinou, dokáže pestovateľom ponúknuť.

Tak napríklad dokáže ochrániť korene pred zmenami teplôt, ktoré môžu počas sezóny nastať. Predtým sa verilo tomu, že žihľavy zospodu korene zahrievajú, takže rastliny oveľa citlivejšie reagujú na výkyvy počasia.

A predovšetkým paradajky, ktoré nemajú príliš v láske studenú zeminu, túto skutočnosť ocenia a pomoc žihľavy im iste príde vhod.

Kvalitná pôda a lepšia úroda

Ešte by som rada dodala, že žihľava celkovo podporí pôdu, ktorá vďaka nej bude kvalitnejšia. Zemine, v ktorej budete paradajky pestovať, nebudú chýbať dôležité živiny, ktoré paradajky potrebujú k tomu, aby veselo a spokojne rástli do krásy.

Zaujímavosťou je, že paradajky pestované na žihľavách, ďaleko viac priťahujú pozornosť včiel, za čo vďačíme siliciam.

Akonáhle teda paradajky začnú kvitnúť, budete mať o včeličky postarané, pretože im rastlina vďaka siliciam ďaleko viac vonia, a preto im dávajú prednosť.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: prosvet.cz

Tiez sa Vam moze pacit