Zdravie a životospráva

Stačí jedna lyžička pred raňajkami a stanú sa veľké veci: Môže napraviť aj životne dôležité orgány.

Prírodná medicína získava v poslednej dobe stále viac na popularite. Je to hlavne preto, že za pomerne málo peňazí umožňuje liečiť mnohé choroby, ale bez negatívnych vedľajších účinkov liekov.

V dnešnom článku vám ukážeme návod na výrobu jedného jednoduchého domáceho prípravku skladajúceho sa len z dvoch surovín, ktorý má množstvo liečebných účinkov.

Jediné, čo potrebujete urobiť, je skombinovať olivový olej a citrónovú šťavu.

Budete na to potrebovať približne 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a čerstvú šťavu z 1 citróna. Nalejte je spolu do misky a lyžičkou dobre zamiešame. A to je všetko!

1) Odstraňuje zápchu

Táto kombinácia pomáha zvlhčiť a premazať črevnú výstelku a tiež aktivuje funkcie žlčníka, čo výrazne zlepšuje trávenie.

Obsahuje tiež množstvo antioxidantov, ktoré stimulujú vyplavovanie toxínov z tela.

2) Ochraňuje srdce a odstraňuje zápaly

Olivový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zlepšovať cirkuláciu krvi a odstraňujú nánosy cholesterolu z ciev, čím chráni vaše srdce. Uvedená zmes tiež obsahuje veľa vitamínov a látok, ktoré v tele potláčajú zápaly.

3) Uzdravuje pečeň

Keď sa cítime opuchnutí, bez energie a unavení, je to zvyčajne vtedy, ak máme v tele príliš veľa toxínov. Pečeň je hlavným detoxikačným orgánom, ktorý zbavuje naše telo väčšiny toxínov. Zdravie pečene je preto základom dobrej telesnej kondície.

4) Zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky

Konzumácia uvedenej zmesi má pozitívny vplyv aj na zlepšovanie kvality vašich vlasov, nechtov a pokožky.

Tiez sa Vam moze pacit