Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Stačí len 30 minút a máte vyrobený ten najkrajší prírodný balzam na vaše pery. Jemnejší si nekúpite ani v obchode.

Pokožka na ústach je veľmi jemná a citlivá, preto potrebuje neustálu starostlivosť. Keďže balzamy na pery, ktoré sú dostupné v obchodoch obsahujú množstvo zbytočných chemických látok, rozhodli sme sa predstaviť vám jeho domácu receptúru!

Všetky ingrediencie sú prírodné a práve preto sa postarajú o zdravie a krásu vašich pier. Čo sa týka komponentov, môžu sa líšiť, no my sme si dnes pripravili bezkonkurenčný balzam s vôňou škorice a čokolády.

Potrebujete
◾Sviečku zo včelieho vosku
◾30 g rafinovaného oleja (olivový, slnečnicový…)
◾10 g medu (1/3 PL)
◾Škorica a kakaový prášok

Postup

1.Zmiešajte si 20 g oleja a vosk. Ak pridáte príliš veľa včelieho vosku, balzam bude veľmi pevný. Optimálne množstvo vosku – nie viac ako 40%. Ingrediencie môžete zmiešať aj v nasledujúcom pomere: 2/3 zhutneného vosku a 1 PL oleja.


2.Výslednú zmes nechajte roztopiť vo vodnom kúpeli. Pridajte med a dobre premiešajte.


3.Nezabudnite ani na škoricu a kakaový prášok – stačí po jednej štipke.


4.Zmes odstráňte z tepla a rýchlo vylejte do vhodnej nádoby. Nechajte stvrdnúť. V prípade, že nemá vhodnú konzistenciu, vždy ju môžete rozpustiť vo vodnom kúpeli a pridať trochu vosku alebo oleja.

Nech sa jedná o akýkoľvek prípravok, vždy si ho najskôr vyskúšajte na vyčistenej oblasti kože, aby sa zabránilo nežiaducim alergickým reakciám.

Tiez sa Vam moze pacit