Krása a životný štýl

Sedem zásadných chýb ktoré robíte pri výbere oblečenia. Vyvarujte sa im s našim článkom!

Môžete chodiť pravidelne do posilňovne, jesť iba zelené jablká, chodiť behať každé ráno a skočiť s postavou akou si budete priať… ale potom to môžete celé zahodiť tým, že si vyberiete zlý outfit. Alebo môžete mať nejakú to krivku na viac ale dokážete ju skryť vhodným výberom oblečenia.

Veľké štvorce

Oblečenie, ktoré má na sebe veľký kockovaný vzor môže úplne zdeformovať vašu postavu. Aj keď vyzerajú štýlovo, no pridávajú vám niekoľko centimetrov naviac v bokoch. Namiesto toho skúste podtlače s neutrálnym vzorom a jednoduché farby. Ak sa však štvorcov nechcete zbaviť, vhodnou alternatívou sú malé štvorčeky.

Horizontálna podtlač

Horizontálne podtlače budia dojem väčšej postav ako v skutočnosti je. Ak mate rady pruh na odevoch stačí iba zmeniť smer. Zvislé pruhy postavu predlžujú a zoštíhľujú.

Príliš veľa ozdôbok a dekorácii

Nekonečné volániky, záhyby a ozdôbky môžu pridať na veľkosti vzhľadu. Na rozdiel od toho si skúste vybrať oblečenie s minimálnym množstvom dekorácií ako napríklad zips na sukni ktorý opticky predlžuje postavu….

Veľká potlač s horizontálnym vzorom

Veľká potlač má efekt veci zväčšovať, to isté platí aj pri odevoch. A teda ako je aj na obrázku šaty s veľkou podtlačou zväčšujú a k tomu šnúrky na sandálkach postavu skracujú. Na druhú stranu V výstrih a nejaký ten rozparok na sukni postavu predlžujú, k tomu topánky telovej farby a budete pôsobiť vyššie a aj štíhlejšie.

Lodičkový výstrih

Lodičkový výstrih aj napriek tomu že je krásny a elegantný často spôsobuje to, že pôsobíte širšie a korpulentnejšie ako naozaj ste. Naopak výstrih v tvare V pôsobí jednoduchšie a opticky pôsobíte štíhlejšie.

Veľké horizontálne pruhy

Iba jedná vec je horšia ako vodorovné pruhy a to široké a svetlé vodorovné pruhy. Sukňa na ľavom obrázku je ideálna voľba …. ak vaším cieľom bolo vyzerať ako mech zemiakov. Šaty, sukne s jednou farbou a jemnou podtlačou vás a druhu stranu určite zoštíhlia. (samozrejme aj so správnou voľbou doplnkov)

Svetlé/ jasné farby

Pri jasných farbách budete určite pôsobiť širšie a väčšie. Určite si radšej vyberte farby, ktoré nebudia až extrémny kontrast jedna s druhou a to vás práve rozjasní a omladí, k tomu vhodné nohavice najlepšie užšieho strihu, nakoľko pri príliš kontrastných farbách a širokých nohaviciach budete nie len pôsobiť staršie ale aj väčšie.

Tiez sa Vam moze pacit