Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Ako rýchlo zastaviť migrénu s pomocou soli.

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, trpí migrénami, potom si určite viete živo predstaviť neznesiteľné bolesti hlavy, ktoré dokážu spôsobiť.

Migréna nie je len obyčajná bolesť, ktorá odíde po užití sedatív. Dokáže poriadne nabúrať človeku život a znemožniť vykonávanie aj tých najbežnejších denných činností.

Prejavy a tradičná liečba migrén

Migrény často súvisia aj s citlivosťou na svetlo, ktorá môže ich intenzitu ešte zosilniť.

Okrem samotnej bolesti sú neraz sprevádzané nevoľnosťami, zvracaním, zábleskmi svetla v očiach a mravčením v rukách alebo nohách.

Liečba migrén nie je vôbec jednoduchá. V reklame je občas vidieť propagáciu rôznych “zázračných” prostriedkov na migrény, no len máloktoré z nich prinášajú aj skutočnú úľavu.

Navyše sú zvyčajne pomerne drahé a plné rôznych škodlivých chemikálií.

Lieky na predpis síce dokážu zmierniť príznaky migrén, no nie na dlho. Bolesti hlavy sa vracajú hneď, ako vyprší ich účinok.

To je samozrejme veľmi výhodné pre farmaceutické firmy, lebo vás to núti si uvedené lieky kupovať stále znova a znova.

Dnes vám preto prezradíme jeden prírodný, extra efektívny a úplne bezpečný trik proti migréne.

Trik proti migrénam

Hlavnou zložkou v tomto recepte je soľ. Najlepšia je buď morská, alebo Himalájska. Tieto druhy soli obsahujú aj iné minerály než len sodík, čo je dôležité pre obnovenie elektrolytov v tele.

Ak vás náhle zastihne migréna a vy ani jednu z nich nemáte doma, poslúži aj bežná kuchynská soľ. Nabudúce si však už zaobstarajte niektorú z vyššie uvedených.

Ďalšou zložkou receptu je citrón, ktorý má na telo prečisťujúce a alkalizujúce učinky.

Ingrediencie

Budete potrebovať:

  • 1/2 citróna
  • 1/2 čajovej lyžičky soli

Postup

Vezmite sklenený pohár a vytlačte do neho šťavu z citróna. Potom pridajte soľ, dolejte vodu a zamiešajte, aby sa všetká soľ rozpustila.

No a to je všetko, váš liek na migrénu je hotový!

Nápoj vypite a počkajte pár minút, kým sa stihne vstrebať v črevách do krvi. Hneď ako k tomu dôjde, príznaky migrény by sa mali začať okamžite zmierňovať.

Tento trik funguje najrýchlejšie vtedy, ak nápoj vypijete na prázdny žalúdok. Vtedy ho totiž jedlo nezastaví v žalúdku a môže prejsť priamo do čriev.

Tiez sa Vam moze pacit