Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Rodičia zosnulého dieťaťa varujú všetkých rodičov. Na toto si musíte davať všetci pozor!

Podľa American Academy of Pediatrics je udusenie jednou z hlavných príčin úmrtí u detí do 3 rokov. Nebezpečné pre deti sú väčšinou malé predmety, ale aj niektoré potraviny, ako popcorn alebo hrozienka. Tento príbeh je bohužiaľ príkladom toho, že stačí málo, aby sa dieťa udusilo. Rodičia Mirrandy chcú varovať ďalších rodičov a žiadajú ich, aby zdieľali tento príbeh.

Mirranda bola zdrave 2-ročné dievčatko. V deň narodenín svojej mamy sa Mirranda začala dusiť popcornom. Rodičia spanikárili a okamžite zavolali sanitku. Bohužiaľ, popcorn uviazol hlboko a bránil dýchanie. Až do príchodu sanitky srdce dievčatká nebilo a začali s resuscitáciou. Napriek tomu, lekári v nemocnici VCU Medical Center dievčatko oživili. Bohužiaľ, ďalšie správy boli zdrvujúce. Mirranda mala trvalé poškodenie mozgu. Postupne sa tiež zhoršila funkcia obličiek a nakoniec zomrela.

Po tejto veľkej tragédii, rodina robí všetko preto, aby si ďalší rodičia uvedomili, ako málo stačí, aby sa dieťa udusilo. Najohrozenejšie sú deti do 3 rokov. Rovnako ako rodičia Mirrandy dúfame, že si tento príbeh prečíta čo najviac ľudí a tiež že ho budú zdieľať so svojimi priateľmi.

Máme pre vás ešte niekoľko rád, ako zabrániť podobnej situácii:

– Nedávajte deťom potraviny, ktorými sa môžu udusiť – pokiaľ ide o veľké kusy mäsa, syry, cukríky, popcorn alebo hrozienka.

Tiez sa Vam moze pacit