Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Rodičia nechali ročného synčeka s pestúnkou. Keď ho zbadali na druhý deň, neverili vôbec vlastným očiam!

Každý, kto využíva pomoc pestúnky, spolieha na to, že je to láskavá, kompetentná osoba, ktorá k dieťaťu pristupuje s láskou. Bohužiaľ, nie vždy tomu tak je, ako sa s bolesťou presvedčila jedna rodina z Oregonu. Joshua Marbury a Alicia Quinney mali naplánovaný dôležitý večer, preto nechali deti v starostlivosti osoby, ktorá bola s rodinou spriatelená a ktorá budila dojem dôveryhodného človeka. Lenže zdanie často klame …

Keď staršia sestra zaspala, ročný Jacob zostal len s opatrovateľkou. Keď sa jeho rodičia vrátili nad ránom domov, počuli chlapcov plač a uvideli pestúnku na pohovke. Žena sa vrátila k sebe domov a rodičia chlapca neverili vlastným očiam! Na tvári dieťaťa sa objavili početné modriny a mal tiež narazené oko.
Rodičia išli okamžite s Jacobom do nemocnice a potom podali na polícii výpoveď. A začalo to! Opatrovateľka policajtom povedala, že skutočne dieťa niekoľkokrát udrela po tvári, ale … Zatiaľ jej nič nemôžu urobiť! A to všetko kvôli nezmyselnej konštrukcii práva v štáte Oregon. Podľa zákona totiž musí poškodený takisto podať výpoveď, avšak ťažko to môžete chcieť po ročnom dieťati! Spupný otec Jacoba umiestnil fotky zbitého dieťaťa na Facebooku a apeluje na všetkých obyvateľov Oregone. Prečítať si to môžete nižšie.

Pred dvoma mesiacmi opatrovateľka zbila môjho ročného syna (lekár, ktorý ho vyšetroval, dokonca povedal, že je na Jacobovom tvári zreteľne vidieť odtlačok dlane). Opatrovateľka sa priznala k tomu, že môjmu dieťaťu ublížila, a napriek tomu doteraz nebola zatknutá, pretože … obvinenie bolo stiahnuté kvôli tomu, že môj syn má len rok, a teda nemôže podať výpoveď. Mŕtvy tiež nemôže vypovedať, kto ho zabil, a napriek tomu hľadajú jeho vraha. A dieťa sa medzi obete nepočíta, pretože nemôže hovoriť ?!

Tisíce ľudí už podpísali túto petíciu rodičov chlapca za zmenu práva a ochrany deti. Všetci počítajú s tým, že opatrovateľka ponesie právne následky za ublíženie.

Tiez sa Vam moze pacit