Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Robte tieto jednoduché cviky iba raz za dva dni a okamžite Vás prestane bolieť váš chrbát!

Pokiaľ Vás sužujú ostré bolesti chrbta a krku, cítite tlak, ktorý Vás budí zo spania, budete potrebovať tieto cviky! Táto zostava sa skladá z jednoduchých jogových cvikov pre začiatočníkov.

Už po treťom tréningu podľa tohto programu budete cítiť, ako telo počúva, a svaly silnejú. Stanete sa silnejší a budete mať tiež lepší spánok a regeneráciu tela počas neho. Vaša hlava sa vyčistí a bude pre Vás jednoduchšie riešenie bezprostredných problémov. Akákoľvek bolesť, ktorá sa objavuje v dolnej časti chrbta a krku zmizne! Neverila som, kým som to sama neskúsila. Tieto cviky sú vhodné pre každého. Na veku nezáleží 🙂

Jóga pre začiatočníkov doma

Predstavy pre relaxáciu
Sadnite si so skríženými nohami, uvoľnite sa a vystrite chrbticu. Môžete byť vytihnutý mierne nahor, opierajúc sa o skríženej nohy. Seďte v tejto polohe niekoľko minút a dýchajte tak hlboko a plynule, ako je to možné. To pomôže naladiť efektívnu náboj a zníži úroveň stresu.

predklon
Posaďte sa, nohy rovno pred sebou. Pomaly sa snažte dosiahnuť na prsty na nohách. Zameriavajte sa na pretiahnutie, zatiaľ čo vydychujete. V tomto bode sú šľachy a svaly na nohách ohybnejšie a je ľahšie dosiahnuť maximálnu napnutie. Opakujte 5x.

Pozícia dieťaťa
Posaďte sa na kolená, nohy sú na šírku ramien, a ruky za telom. Pomaly sa ohnite dopredu, hlavu úplne skloňte. V takej uvoľnenej pozícii vydržte 3-4 minúty s prestávkami, dýchajte zhlboka a rovnomerne, pocítite pretiahnutie chrbta a bedrovej oblasti.

krútenie
Položte si pravú ruku na ľavé koleno. Dajte ľavú ruku za telo, pomaly sa otáčajte doľava. Hlavu otočte s telom, pozrite sa vľavo. Dýchajte tak hlboko, ako môžete! Pomaly sa vráťte do východiskovej polohy, pocítite pretiahnutie bočných a šikmých brušných svalov, bedrových svalov. Opakujte to isté s pravou nohou.

Pozícia bohyne
Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a spojte chodidlá k sebe. Rukami sa chyťte bokov. Dýchajte rovnomerne, pokúste sa pretiahnuť vnútornej strany stehien do strán a vydržte. Zostaňte v tejto polohe tak dlho, ako Vám bude pohodlné, 2 minúty je dosť.

Nohy na stenu
Zdvihnite rovné nohy a oprite ich o stenu. Trup a ruky odpočívajú. Zostaňte v tejto polohe po dobu 3 minút, zhlboka dýchajte. Snažte sa zbaviť všetkých zbytočných myšlienok, budete pociťovať pretiahnutie nôh a chrbta.

voľný vietor
Ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená, členky spojte. Rukami pritiahnite nohy k telu a pevne držte kolená. Pocítite pretiahnutie vo svaloch stehien a chrbta.

Spočiatku to môže byť ťažké, ale akonáhle pochopíte svoje telo, vykonávanie cvičení bude neuveriteľne príjemné. Táto pozícia uvoľní záťaž chrbtice za minútu! Nezabudnite zhlboka dýchať.

Pozícia holuba
Kľaknite si na kolená, ruky na šírku ramien. Pritiahnite ľavé koleno dopredu, vložte si ho do dlaní. Vezmite si pravú nohu dopredu a narovnajte ju. Predkloňte celé telo, ťažisko nad ľavým kolenom. Držte túto pozíciu po dobu jednej minúty, potom vymeňte nohu.

Toto cvičenie zmierňuje bolesť v nohách, opuchy a blahodárne pôsobí na svaly chrbta.

Pozícia prebudenie
Ľahnite si na chrbát, paže doširoka roztiahnuté od seba. Tlačte pravé koleno k hrudníku. Potom otočte celé telo doľava, dozadu, zatiaľ čo ramená zostanú na podložke. Zostaňte v tejto polohe po dobu asi 3 minút, potom opakujte na druhú stranu. Táto pozícia je veľmi užitočná pre každého, kto často cíti bolesti chrbta a bolesti v kostrči.

Pozícia ryby
Ľahnite si na chrbát. Položte si ruky pod boky. Pomaly zdvíhajte hrudník hore, zakloňte hlavu dozadu. Dýchajte rovnomerne. Pomaly sa vráťte dole.

Po tomto cvičení sa budete cítiť ako znovuzrodení! Svalové kŕče a bolesti spôsobené únavou a prepracovaním zmizne, chrbtica sa zrovná. Krk sa uvoľní a zlepší sa prietok krvi do mozgu. Je koniec bolestiam hlavy a poruchám spánku!

Zdieľajte toto veľmi ľahké a príjemné cvičenie so svojimi priateľmi. Nezabúdajte, že láska ku druhým začína pri sebe samého. Pozorne sa starajte o svoje telo!

Tiez sa Vam moze pacit