Zdravie a životospráva

PRVÉ PRÍZNAKY začínajúcej sa cukrovky, o ktorých často netušia ani sami lekári! Dajte si pozor ak na sebe pozorujete, že…

Cukrovka postihuje približne 1 milión Slovákov a stále sa táto choroba rozširuje a rozširuje. Väčšina ľudí si myslí, že o tejto chorobe vie veľa, čo ale tak zvyčajne nie je.

Nie vždy musí byť príznaky cukrovky tak jasné a zjavné. Zvyčajne sa objavuje neuhasiteľný smäd, neustále návštevy toalety, necitlivosť v rukách alebo nohách. Toto sú príznaky všeobecne známe.

Môžu sa však objavovať aj iné príznaky, ktorých si nemusíte byť vedomí. Môžete ich prejsť, nevšimnúť si ich a ohrozenie cukrovkou tak nebudete vnímať .

Ak sa objavia tieto drobné príznaky, nepodceňujte ich. Môžu totiž poukazovať na diabetes a možné komplikácie, ktoré s týmto ochorením prichádzajú. Aké príznaky to sú?

4 prekvapivé príznaky začínajúcej sa cukrovky

# 1 Pokožka sa mení k horšiemu

Tmavé zamatové škvrny sa objavujú väčšinou v záhyboch kože. Tie sa zvyčajne nachádzajú na strane krku, lakťov alebo kĺbov. Často vysielajú varovný signál, že hladina cukru v krvi je veľmi vysoká a hrozí cukrovka.

Tieto zmeny sú spôsobené stavom, ktorý sa nazýva acanthosis nigrican. Vysoká hladina cukru v krvi sa spája s rastom buniek pokožky a melanínu – pigmenty kože.

# 2 Zmeny zraku

Zo všetkých príznakov cukrovky ide o veľmi unikátny. Často sa môže objavovať rozmazané videnie, čo môže byť príznak diabetu.

V skutočnosti sa môže videnie zmeniť a to k lepšiemu či k horšiemu. Ide o to, že cukrovka môže zmeniť hladinu kvapalín v tele a táto zmena sa môže odraziť aj na vašom zraku .

Jeden deň môžete mať zrak dobrý a o niekoľko dní neskôr už nie.

# 3 Mení sa sluch

Môžete zvyšovať hlasitosť televízie, hudby, budete požadovať opakovanie informácií, keď ste v rozhovore s priateľmi. Mení sa sluch a to k horšiemu.

V takomto prípade informujte svojho lekára, niečo je zle. Štúdia National Institutes of Health ukázala, že strata sluchu môže byť spôsobená diabetom.

Odborníci veria, že krvné cievy a nervy v uchu môžu byť poškodené cukrovkou, čo vedie k zlému sluchu.

# 4 Svrbenie

Diabetes narušuje krvný obeh, čo môže viesť k suchej pokožke a svrbeniu. Ak využívate hydratačné krémy a tie vám nemôžu pomôcť od svrbenia, je dobré sa o tom zmieniť svojmu lekárovi. Budete tak môcť skontrolovať hladinu cukru v krvi.

Toto sú len štyri z neobvyklých spôsobov, ako vás môže vaše telo upozorňovať na to, že nie je niečo v poriadku. Dôležité je venovať týmto príznakom a symptómom pozornosť a skontrolovať si pre istotu hladinu cukru v krvi.

Hoci symptómy diabetu nemusia mať za následok okamžitú diagnózu a ihneď cukrovku, ukazuje sa, že je dobré zmeniť životný štýl a kontrolovať konzumáciu cukru a hladiny cukru v krvi.

Bol tento článok užitočný? Zdieľajte ho so svojou rodinou a priateľmi!

Tiez sa Vam moze pacit